Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Depremzedelerin Borç Yapılandırma Ödemeleri Uzatıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre afet bölgesinde mücbir sebep halinin devam ettiği il ve ilçelerde yapılandırmadan kaynaklanan taksit ödemelerinin süresi uzatıldı.
Depremzedelerin Borç Yapılandırma Ödemeleri Uzatıldı
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerin ardından etkilenen 11 ilin yapılandırılmasına yönelik çeşitli kararlar alınmıştı. Deprem bölgesinde mücbir sebep halinin devam ettiği bölgelerde yapılandırmadan kaynaklanan taksit ödeme sürelerinin uzatıldığı açıklandı.

Mücbir sebep halinin devam ettiği ve taksit ödeme sürelerinin uzatıldığı bölgelerin Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri olduğu kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre söz konusu bölgelerde yapılandırma kapsamında kamu dairelerine borçlu olanların ödemeleri gereken taksitlerin süresinin uzatıldığı bildirildi.

Belirtilen yerlerde mücbir sebep halinin 31 Kasım’a kadar devam ettiğine işaret edilerek, bu sebepten ilk taksitin bu tarihten sonraki ayda, sonraki taksitlerinse ödeme sürelerinin bu ayı takip eden ikişer aylık dönemler halinde uzatılmasına karar verildiğine dikkat çekildi.

Taksit Ödeme Süresi Uzatıldı

Resmi Gazete’de yayımlanan karar kapsamında 7256 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca belediyeler ve bunlara bağlı kamu tüzel kişiliğini haiz kuruluşlarca ödenmesi gereken taksitlerin süresine ilişkin de bilgi verildi.

GCM Yatırım Banner

Karara göre bahsi geçen kuruluşlara ödenmesi gereken taksitlerinse mücbir sebep halinin sona erdiği 31 Kasım’ı izleyen aydan başlayarak aylık taksitler halinde ödenmek üzere uzatıldığına işaret edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın