Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Depremzedelere Destek Sürüyor! BM’den 1 Milyar Dolarlık Çağrı

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinden milyonlarca insan etkilendi. Destekler sürüyor. Birleşmiş Milletler 1 milyar dolarlık çağrı yaptı. İşte detaylar;
Depremzedelere Destek Sürüyor! BM’den 1 Milyar Dolarlık Çağrı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen ve dünyanın gündemine yerleşen deprem felaketinin ardından dünyanın birçok ülkesinden destekler gelmeye devam ediyor. Yaraları sarmak amacıyla başlatılan kampanyalar birçok ülkede devam ederken Birleşmiş Milletler (BM) de konuyla ilgili çağrı yaptı.

Asrın en büyük felaketi olarak tanımlanan depremden milyonlarca kişi etkilendi. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, yaptığı yazılı açıklamada 1 milyar dolarlık insani yardım çağrısında bulundu.

Guterres, fonlamanın üç aylık süreye yayılacağını, yardım örgütlerinin hükümet tarafından yürütülen çalışmalara desteğini hızlandırmayı hedeflediklerini belirtti. Gıda, güvenlik, eğitim, su ve barınma alanlarında 5,2 milyon kişiye yardım konusunda katkı sağlanacağı vurgulandı.

“Türkiye Büyük Cömertlik Yapıyor”

BM Genel Sekreteri, Türkiye’nin dünyadaki en fazla sığınmacıya ev sahipliği yapan bir ülke olduğunu ve Suriyeli komşularına karşı yıllardır büyük cömertlik yaptığını aktardı.

Dünyanın yardım talebinde bulunanlarla dayanışma gösteren Türk halkını destekleme zamanının geldiğini söyleyen Guterres, Türk halkı için 1 milyar dolarlık insani yardım çağrısı başlattıklarını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Kaybedilecek zaman olmadığının altını çizdi ve ihtiyaçların çok büyük olduğunu kaydetti. Guterres, zamanın en büyük doğal afetine karşı düzenlenen bu teşebbüsü tam olarak desteklemeleri için uluslararası topluma destek vermeleri için seslendi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.