Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Depremlerden Etkilenen İllerde Kamu İhaleleri Ertelendi

Kamu İhale Kurumu, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yapılacak ihalelere dair erteleme açıklamasında bulundu. Detaylar haberde;
Depremlerden Etkilenen İllerde Kamu İhaleleri Ertelendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kamu İhale Kurumu (KİK) ülkemizde meydana gelen depremlerden etkilenen illerde yapılacak ihalelere ilişkin bir duyuruda bulundu. Buna göre ilgili illerde 7 ila 17 Şubat tarihleri arasında yapılacak ihaleler, ihale tarihinden itibaren iki hafta sonra aynı saatte yapılmak üzere ertelendi.

KİK tarafından yapılan yazılı açıklamayla Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen iller olan Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Hatay ve Kilis’te yapılacak ihaleler ertelenmiş oldu.

KİK’ten İhalelere Dair Yeni Kararlar

İhale tarihi 7-17 Şubat tarihleri arasında olan ihaleler, ihale tarihinden itibaren iki hafta sonra aynı saatte yapılacak.

İhale tarihi 20 Şubat tarihinden sonra olan ihalelerde, ihale dokümanı alanların son teklif verme gününden en az 10 gün öncesinde bilgi sahibi olmalarını temin edecek şekilde zeyilname düzenlenerek son teklif verme süresi uzatılabilecek.

Bu durum, deprem felaketi nedeniyle önceden ilan edilen ihale tarih ve saatine kadar ihaleye yeterli sayıda teklifin ulaştırılamayacağının veya ihalede rekabet ortamının sağlanamayacağının idarece öngörülmesi halinde uygulanacak.

Deprem Kaynaklı Sorunlar Göz Önünde Bulundurulacak

Belgelerdeki bilgi eksikliğinin tamamlanması, aşırı düşük teklif açıklaması yapılması veya yeterlik bilgileri tablosunda beyan edilen bilgi ve belgeleri tevsik edici belgelerin sunulması için isteklilere verilecek sürenin belirlenmesinde, bu belgelerin temininde deprem felaketinden kaynaklanabilecek muhtemel sorunlar göz önünde bulundurulacak.

Sözleşme imzalama tarihi 7 ila 17 Şubat tarihleri arasında olan işlerde, ekonomik açıdan en avantajlı teklif sahibinin mücbir sebep haline bağlı olarak sözleşmeye davet süresinin uzatılmasını talep etmesi halinde, idarece sözleşmeye davet süresinin uzatılması hususları idare tarafından dikkate alınarak aday ve isteklilere gerekli kolaylıklar sağlanacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu