Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Depremde Bulunan Sahipsiz Eşyaların Akıbeti Belli Oldu

Türkiye'de 12 gün önce yaşanan depremde yıkılan binaların altında kalan sahipsiz eşyaların akıbeti belli oldu. Detaylar haberde..
Depremde Bulunan Sahipsiz Eşyaların Akıbeti Belli Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Asrın felaketi olarak adlandırılan deprem binlerce insanın yaşamına son verdi. Binlerce bina yıkılırken vatandaşın eşyaları da bu beton yığınlarının altında kaldı. Depremde sahipsiz kalan para ve ziynet gibi eşyalara ne olacağı belli oldu.

Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre enkaz altından çıkan sahipsiz para ve ziynet eşyaları tereke hakimlerinde muhafaza edildikten sonra hak sahibi veya mirasçı çıkmaması durumda hazineye aktarılacak.

Söz konusu bilginin savcılık kaynaklı olduğu ifade edildi. Değerli eşyalar bulunduğunda ve kişinin bunu ispat etmesiyle sahibine verildiği bildirildi.

Sahibi olmayan eşyaların ise polis tutanağının ardında n savcılığa teslim edildiği kaydedildi. Tutanaklarda eşyaların bulunduğu yer ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı aktarıldı.

Bu gelişmelerin öncesinde depremdeki can kaybına yönelik en son açıklama AFAD’dan geldi. Toplamda 38.044 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı. Ayrıca 4.734 artçı depremin gerçekleştiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Deprem nedeniyle hasar gören binalara yönelik ise en son duyuru Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık, 13 bin 971 binanın 86 bin 673 bağımsız birimin orta hasarlı, 61 bin 722 binada 263 bin 800 bağımsız birimin acil yıkılması gereken ve ağır hasarlı, 121 bin 515 binada 749 bin 654 bağımsız birimin az hasarlı ve  229 bin 23 binada 915 bin 723 binanın bağımsız birimin hasarsız olduğunu açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.