Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deprem Sonrası Başlayan Pay Geri Alımı Tamamlandı

Hedef Girişim, Kahramanmaraş depremleri sonrası oluşan yatırımcı mağduriyetini gidermek için başlatılan pay geri alım programını tamamladı.
Deprem Sonrası Başlayan Pay Geri Alımı Tamamlandı
HABER GİRİŞ

6 Şubat 2023 tarihinde, tün ülke daha önce yaşanmayan bir felaketle güne başladı. Kahramanmaraş’ta üst üste meydana gelen 7 şiddetinden daha büyük depremler 11 ilde hissedildi. On binlerce insanımızı kaybederken, yaklaşık 14 milyon nüfusun etkilendiği illerde yüz binlerce ev yıkıldı.

Deprem sürecinde mağdur olan diğer kesim ise borsada yatırımı olan kişiler oldu. Borsa İstanbul’un depremden hemen sonra işlemlerle kapatılmaması binlerce yatırımcının işlemlerini takip edememesine ve yaşanan sert düşüşler nedeniyle de para kaybetmesine yol açtı.

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. 14 Şubat 2023 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle yatırımcıların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla pay geri alım programı kararı aldı.

Hedef Girişim Pay Geri Alımı
Kaynak: KAP

Bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamada geri alım programı kapsamında 1.740.000 adet pay 1.740.000 TL nominal değerli pay için 4.635.900 TL iç kaynak kullanılarak geri alım işlemleri yapıldığı belirtildi.

Yönetim Kurulu kararı kapsamında 27.04.2023 tarihli Olağan Genel Kurul sonrasında pay geri alım programının tamamlandığı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu tarihte tamamlanan pay geri alım programı çerçevesinde alınan paylar ve bu paylara ilişkin bedelsiz alınan payların tamamının ise 27.11.2023 tarihinde satıldığı kaydedildi.

Hedef Girişim (HDFGS) hisseleri, saat 10.43’te yüzde 0,97 değer kaybıyla 2,04 liradan işlem görüyor. Son bir hafta içinde yüzde 5 düşen hisseler, aylık bazda yüzde 3,5, yıllık yüzde 0,3 artış göstererek, neredeyse hiç kazanç sunmayan şirketler arasında yer aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.