Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Deprem Bölgesine Dönmek İsteyenler için Açıklama Geldi

İçişleri Bakanlığı, deprem nedeniyle yaşadığı ilden ayrılan ve afet bölgesine geri dönmek isteyen depremzedeler için tahliye sürecine ilişkin açıklama yaptı.
Deprem Bölgesine Dönmek İsteyenler için Açıklama Geldi
Yorum

Depremin ardından geçen üç ayda başka illerde yaşamını sürdüren ve deprem bölgesine geri dönüş yapmak isteyen afetzedelerle ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan yazı geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı tarafından sağlanan geri dönüşlerle ilgili bilgilendirmede bulunan bakanlık, afetzedelerin tahliye ve geri dönüşleri için yürütülen işlemlerin kesintiye uğramadan sürdüğünü bildirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, AFAD Başkanlığı’nın 81 il valiliğine “Afetzedelerin Geri Dönüş İşlemleri ve Yol Masraf Ödemeleri” konulu genelge gönderdiği söylendi.

Genelgede, diğer illerden afet bölgesine gitmek isteyenlerin yanı sıra hem afet bölgesinden geçici olarak yaşadıkları diğer illere geçmek isteyen hem de afet bölgesinden afet bölgesine gidiş dönüş yapmayı talep eden depremzedelerin tahliye taleplerinin karşılandığı belirtildi.

Bu kapsamda, geri dönüş ve yol masraflarının karşılandığı açıklandı. Tahliye isteyen depremzedelerin talepte bulunması halinde işlemlerin gerçekleştirileceği aktarıldı.

Valilikler ve kaymakamlıkların internet ve sosyal medya hesapları vasıtasıyla tahliye bilgilendirme ve başvuru noktaları için adres ve iletişim bilgileri paylaşılıyor.

Yol masraf belgesi için “https://tahliye.afad.gov.tr” adresi üzerinden talep oluşturulabiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu