Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deprem Bölgesindeki Vatandaşların Vergi Borçları Ertelenecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, deprem bölgelerinde hayata tutunmaya çalışan vatandaşların vergi borçlarının erteleneceğini duyurdu. İşte detaylar;
Deprem Bölgesindeki Vatandaşların Vergi Borçları Ertelenecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanlığı, sosyal medya üzerinden yaptığı basın açıklamasıyla deprem bölgelerinde yaşayan vatandaşların borçlarının ertelendiğini duyurdu. Bakanlık, söz konusu bölgelerde yaşayan insanlar için “mücbir sebep hali” ilan etti. Mükelleflerin vergi yükümlülükleri 31 Temmuz 2023’e kadar ertelendi.

Mevcut yapılandırmadan yararlanan kişilerin Mart, Mayıs, Temmuz aylarında yapılması gereken taksit ödemeleri Ağustos, Ekim ve Aralık aylarında yapılacak.

Mücbir sebep ilanı, depremin meydana geldiği ve etkilediği Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ı kapsıyor.

Herhangi bir kişi tarafından alınacak önlemlere karşı, önüne geçilmesi imkansız, borcun ödenmesine engel, borçlunun iradesi dışında beklenmedik gelişmelere ve olaylara mücbir sebep deniliyor. Ölüm, iflas, hastalık, tutukluluk, afet ve bunun gibi durumlar mücbir sebebe örnek olarak verilebilir.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın