Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deprem Bölgesindeki Refakatsiz Çocuklar için Açıklama Geldi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, deprem bölgesindeki refakatsiz çocuklara dair önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Deprem Bölgesindeki Refakatsiz Çocuklar için Açıklama Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan deprem bölgesindeki refakatsiz çocuklara dair açıklamalar geldi. Bakanlık, deprem bölgelerinde aile üyelerine ve yakınlarına ulaşılamayan çocukların kayıt altına alınarak, bağlı kuruluşlara yerleştirildiğini bildirdi.

Bakanlığın resmi sosyal medya hesabı üzerinden “Bakanlık olarak deprem bölgelerinde vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın yanındayız” açıklaması yapıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Deprem Açıklaması

Açıklamada “Deprem bölgelerinde aile ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklar, kayıt altına alınarak, kuruluşlarımıza yerleştiriliyor” denilirken, deprem bölgelerindeki refakatsiz çocukların, ilk olarak bulundukları yerlerde kayıt altına alındığı belirtildi.

Çocukların kendisi ve ailesiyle ilgili bilgilerin kaydedilip, kardeşlerin bir arada tutulduğunun aktarıldığı açıklamada, çocukların daha sonra bakanlığa bağlı kuruluşlara yerleştirildiği kaydedildi.

Vatandaşların, deprem bölgesindeki refakatsiz çocuklar için “ALO 183” hattı ile kolluk kuvvetlerine ya da Aile ve Sosyal Hizmetler il müdürlüklerine başvurabileceğinin altı çizildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

Deprem Bölgesindeki Çocuklar için Nasıl Bir Yol İzleniyor?

Bakanlık, ayrıca deprem bölgelerinde aile ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklarla ilgili nasıl bir yol izlendiğine dair bilgileri detaylandırdı.

İlk olarak çocukla ilgili tutanak düzenlenerek çocuğun bulunduğu yer bilgisinin kayıt altına alındığı; çocuk, kendini ifade edebilecek durumdaysa kendisi ve ailesi ile ilgili her bilginin ayrıntılı bir şekilde kayıt altına alındığı belirtildi.

Çocuğun kardeşinin olması halinde mutlak suretle bir arada tutulmalarının ve kayıtların her çocuk özelinde tutulmasının sağlandığı, çocuklara ilişkin bütün kayıtların dijital ve fiziksel ortamda kayıt altına alındığı ve çocukların bunun ardından bakanlığa bağlı kuruluşlara yerleştirildiği ifade edildi.

Depremde Acı Tablo Büyüyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, depreme dair son veriler ve çalışmalar hakkında bilgi verirken, depremde yaşamını yitiren vatandaşların sayısının 5 bin 894‘e yükseldiğini bildirdi.

Yaralı sayısının ise 34 bin 810’a yükseldiği ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.