Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Denizbank Yurt Dışı Borçlanma Araçları için İtfa ve İhraç Duyurusu Yaptı

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) Denizbank tarafından yurt dışı borçlanma araçlarıyla ilgili hem itfa hem de ihraç duyurusu yapıldı.
Denizbank Yurt Dışı Borçlanma Araçları için İtfa ve İhraç Duyurusu Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Denizbank tarafından bugün yurt dışı borçlanma araçlarıyla ilgili bir itfa bir de ihraç belgesi paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimlere göre; Denizbank Euro Medium Term Notes (EMTN) programı kapsamında yeni ihraç belgesini ve gerçekleştirilen ödemeye bağlı itfa bilgisini yayımladı.

Denizbank 17 Mayıs tarihinde Euro Medium Term Notes (EMTN) programı kurulduğu ve programın farklı para birimlerinde ve vadelerde ihraç yapmaya hazır hale getirildiğini paylaşmıştı. Bugün yaptığı açıklamada ise program kapsamında 7 milyon İngiliz sterlini tutarındaki işleme ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onaylı tertip ihraç belgesini yayımladı.

Bir diğer bildirimde ise 18 Mart tarihli özel durum açıklamasında belirtilen EMTN programı kapsamında ihracı gerçekleştirilen 6,5 milyon sterlin tutarındaki XS2319865882 ISIN kodlu borçlanma aracının itfasını gerçekleştirdiğini duyurdu. Banka bu işlemleri 3 milyar dolarlık kurulca onaylanmış ihraç tavanı içerisinde gerçekleştiriyor.

Denizbank hisseleri borsadan 2019 yılında çıkarken, bugün BIST bankacılık endeksi küresel piyasalardaki düşüşe eşlik ediyor.
Bankacılık Endeksi Yüzde 2,59 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Geçen haftaki işlemleri 1277,71 puandan tamamlayan XBANK, bu haftaya düşüşle 1266,04 puandan başlangıç yaptı. Açılışın ardından bir süre yataya yakın seyreden bankacılık endeksi, günün ikinci yarısında düşüşünü hızlandırdı. 1240,56 puana kadar gerileyen endeks, TSİ 15:30 sularında %2,59 oranında ekside 1244,66 puandan işlem görüyor.

Bankacılık endeksinin aşağı yönlü hareketini devam ettirmesi durumunda kısa vadede 1234 ve 1224 puan seviyeleri destek olarak görev yapacak. Yukarı yönde ise kısa vadede 1260 ve 1276 puan seviyeleri direnç noktaları olarak izlenecek.

GCM Yatırım Banner

Endeksin farklı zaman aralıklarındaki performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %3,66 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %4,26 gerileyen bankacılık endeksi, yıllık periyotta %16,55 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.