Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deniz GYO 2022’de Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Alınacak Şirketleri Belirledi

Deniz GYO bugünkü yönetim kurulu toplantısında portföyündeki projelerinin 2022'de hangi şirketler tarafından değerlemesinin yapılacağını belirledi.
Deniz GYO 2022’de Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Alınacak Şirketleri Belirledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gayrimenkul değerleme hizmeti konusunda bir bildirim gönderildi.

Yapılan açıklamada, bugün gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında şirketin portföyünde bulunan ve yıl içinde alınacak varlıkların değerlemesinin yaptırılması amacıyla yetkilendirilen şirketleri belirlediğini duyurdu.

Bu kapsamda; Vizyon Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’nin Bahçeşehir AVM, Göksu AVM, İstanbul Tarabya Projesi için yetkilendirildiğini açıkladı. Prime Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’nin Muğla Bodrum Otel ve Bodrum Projesi için görevlendirildiğini söylenirken, Harmoni Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’nin İstanbul Karaköy Binası için yetkilendirildiği belirtildi.

Açıklamanın devamında; “Şirketimiz portföyüne 2022 yılı içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek varlıklar için Harmoni Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ile Vizyon Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. firmalarının, belirlenmesine katılan Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri tarafından oybirliği ile karar verildi,” ifadelerine yer verildi.

Bu gelişmeler yaşanırken Deniz GYO hisseleri (DZGYO) TSİ 15:05 sularında %2,72 oranında yükselişle 2,65 liradan işlem görmeye başladı.
Deniz GYO Hisseleri Yüzde 2,72 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler, 23 Aralık’ta 2,7 liraya kadar tırmandıktan sonra düşüşe geçmiş ve 30 Aralık’ta 2 lira sınırına inmişti. Buradan bir yükseliş eğilimi gösteren hisseler, 7 Ocak’ta 2,62 lira sınırına kadar yükselmişti.

GCM Yatırım Banner

Geçen haftaki işlemleri 2,57 liradan tamamlayan Deniz GYO hisseleri, yeni haftaya yükselişle 2,58 liradan başlangıç yaptı. Açılışın hemen ardından 2,66 liraya kadar tırmanan hisseler, 2,625 lirada yataya yakın bir seyir izlemeye başladı.

Hisseler öğleden sonraki işlemlerde 2,65 lira sınırında seyretmeye başlarken, yukarı yönlü ivmenin devam etmesi durumunda 2,67 ve 2,70 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 2,59 ve 2,54 liradaki destek seviyeleri izlenecek.

Deniz GYO hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %11,39 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %35,38 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %21,10 oranında yükseliş kaydetmiş durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.