Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Denge Yatırım Azerbaycan’da Şirket Kuruluş Çalışmalarına Başladı

Denge Yatırım Holding A.Ş. Azerbaycan’da şirket kuruluşu hakkında açıklamada bulundu.
Denge Yatırım Azerbaycan’da Şirket Kuruluş Çalışmalarına Başladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Denge Yatırım Holding A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Azerbaycan’da şirket kuruluşu hakkında açıklamada bulundu.

Buna göre Denge Yatırım, iştiraki olan Metrobil Teknoloji A.Ş. Yürütülen Telekom altyapı çalışmalarının genişletilmesi amacıyla, 02.12.2021 tarihli yönetim Kurulu kararıyla Azerbaycan’da bağlı ortaklık kurulmasına karar verildiğini duyurdu. Şirket kuruluş çalışmalarına başlandığı eklendi.

Yakın izleme pazarında (YİP) işlem gören DENGE kodlu hisseler bugünkü seansta yatay olarak 1,30 Türk lirasında işlem gördü.
Denge Holding Hisse
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün de 1,30 Türk lirasında fiyatlanan hisseler, son dönemdeki zayıf seyirle haftalık bazda yüzde 0,76 düştü. Yıllık kayıp yüzde 60 oldu.

Şubat ayında 5,21 Türk lirası ile tüm zamanların rekorunu kıran Denge Holding hisseleri sonrasında başlattığı düşüş trendini sürdürüyor. Ekim ortasından bu yana da 1,50 TL altında fiyatlanıyor.

Denge Yatırım hisseleri için teknik destek ve direnç seviyeleri 1,30 Türk lirasında duruyor.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Bugünkü şirket kuruluşuyla ilgili olarak Denge Yatırım Holding tarafından 30 Kasım’da yapılan açıklamada da “İştirakimiz Metrobil Teknoloji A.Ş.ile Azertover MMC arasında, Azerbaycan’da Telekom altyapı projeleri yapmak üzere işbirliği anlaşması imzalanmıştır” ifadelerine yer verilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.