Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Demirtaş, Akbank’tan Ayrılık Haberine Açıklık Getirdi

Akbank'taki yönetim değişikliği gündemde yerini korurken Özgür Demirtaş’ın ayrılık haberinin arka planına dair açıklama geldi.
Demirtaş, Akbank’tan Ayrılık Haberine Açıklık Getirdi
HABER GİRİŞ

Akbank’ta Hakan Binbaşgil döneminin kapanıp, Cenk Kaan Gür’ün genel müdür koltuğuna oturması sonrası bir ayrılık haberi de ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’tan geldi. Akbank’ta yaşanan üst düzey görev değişimi ve Prof. Dr. Demirtaş’ın yönetim kurulu üyeliğinden ayrılışı sonrası sosyal medya tarafında eleştiri ve iddialar sıralandı.

Akbank’taki yönetim değişikliği sonrası Binbaşgil yönetim kurulu başkanı yardımcısı olarak atanırken Demirtaş’ın görevine son verildiği ileri sürüldü.

Akbank’ın yönetim kurulu üyeliğinden kovulduğu iddiasına yanıt veren Demirtaş, söz konusu paylaşımların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamasını paylaşan ünlü ekonomist, şöyle ifadede bulundu:

Özgür Demirtaş Twitter Açıklama
Kaynak: X

Sosyal medyada paylaşıma sunulan iddialarda, yeni genel müdür Cenk Kaan Gür’ün, Demirtaş’ı bankanın yönetim kurulu üyeliğinden kovduğu ileri sürülmüştü. Gür, göreve geldikten sonra yaptığı ilk açıklamasında şöyle söylemişti:

GCM Yatırım Banner

“Akbank’a bu önemli görev için yeniden katılmaktan dolayı çok mutluyum. Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Akbank’ın genel müdürlük görevini üstlenmek benim için büyük bir onur ve ayrıcalık. Akbank’ın önümüzdeki dönemde, sayın Hakan Binbaşgil’in bizlere bıraktığı sağlam temeller üzerinde daha da büyüyüp gelişeceğine olan inancım tam. Akbank, başarılarla dolu bir geçmişe sahip. Akbank’taki güçlü ekiple birlikte bu mirası daha da yüceltmek, yepyeni ufuklara taşımak için hazırız.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.