Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Demir Düşüşte! Emtia Piyasasında Yatırımcı Riskten Kaçıyor

Emtia piyasasındaki belirsizlik sebebiyle oluşan risk ortamı, demir fiyatlarındaki düşüş sürdürdü. Detaylar haberin içerisinde;
Demir Düşüşte! Emtia Piyasasında Yatırımcı Riskten Kaçıyor

Jeopolitik gerilimler ve küresel sıkıntılarla belirsizliğin hakim olduğu emtia piyasasında, demir cevheri fiyatı bugün de düşüşe devam etti. Düşüşe, yatırımcının riskten kaçınma hissiyatının sürmesi sebep oldu.

Çin’deki emlak kriz küresel ekonomide izlerini bırakırken, Merkez Bankası başkanının emlak piyasasının destekleneceğine ilişkin konuşması demirdeki önceki kayıpların bir kısmını telafi etti.

Dalian Emtia Borsası’ndaki (DCE) Ocak vadeli demir cevheri ise TSİ 13.09 itibarıyla yüzde 0,27 düşüşle 925,5 yuana/tona (125,95 dolar) geriledi.

Çin için büyüme tahminlerini dün yukarı yönlü revize eden Uluslararası Para Fonu (IMF) Genel Müdür Yardımcısı Gita Gopinath, Çinli yetkililerin emlak piyasasında gerekli düzenlemeyi yapma hedefini dile getirmişti.

Piyasadaki devlet denetiminin artırılması endişesini değerlendiren analistler, özellikle Dalian Borsası’nın son hamlelerinden sonra riskten kaçınma hissiyatını tetiklediğini ileri sürdü.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

İnvesting haberinde Şanghay Vadeli İşlemler Borsası’nda inşaat demirinin yüzde 0,42, sıcak haddelenmiş rulonun yüzde 0,28, filmaşinin yüzde 0,4 ve paslanmaz çeliğin ise yüzde 1,09 düştüğüne işaret etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%