Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Demir Çelik Şirketi Toplu İş Sözleşmesi için Anlaşma İstiyor

İzmir Demir Çelik Sanayi bugün KAP üzerinden Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri kapsamında arabuluculuk sürecine girildiğini açıkladı. Detaylar haberde;
Demir Çelik Şirketi Toplu İş Sözleşmesi için Anlaşma İstiyor
HABER GİRİŞ

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden toplu iş sözleşmesi görüşmelerine ilişkin bilgi verildi. KAP açıklamasında, üyesi oldukları Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından 22 Kasım 2023 tarihi itibarıyla şirkete ulaşan yazı hakkında detaylar yer aldı.

Türk Metal Sendikası ile 26 Eylül 2023’te başlayan grup toplu iş sözleşmesi müzakerelerinin 60 günlük yasal sürecinde olunduğuna işaret edildi.

Borsa İstanbul’da IZMDC koduyla işlem gören şirketin, Türk Metal Sendikası ile beşinci ve son görüşmesini 22 Kasım 2023’te gerçekleştirdiği paylaşıldı.

IZMDC bugün TSİ 11.50 itibarıyla yaklaşık yüzde 0,32 düşerek 6,2 lira seviyesine geriledi. Hisse yatırımcısına yıllık bazda yüzde 15,64 kazandırırken, aylık yüzde 2,05 kaybettirdi.

İzmir Demir Çelik Canlı Grafik Paratic Piyasalar
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Görüşmede anlaşma sağlanamadığına dikkat çekilerek, 22 Kasım itibarıyla “Uyuşmazlık Tutanağı” imzalandığı ve arabuluculuk sürecine girildiği vurgulandı. İlgili sendikalar arasında görüşmelerin sürdüğüne de dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Toplu iş sözleşmesi müzakerelerinde, sürece ilişkin gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağı da bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın