Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DeFi’nin Geleceğinin Bitcoin mi Yoksa Ethereum mu Olacağını Uzmanlar Değerlendirdi

Merkeziyetsiz finans uzmanları DeFi’nin geleceğine Bitcoin ve Ethereum penceresinden baktı.
DeFi’nin Geleceğinin Bitcoin mi Yoksa Ethereum mu Olacağını Uzmanlar Değerlendirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Merkezi olmayan finans, kripto ve blok zinciri alanındaki en umut verici ve aslında en hızlı büyüyen ekosistemlerden biri olarak biliniyor. DeFi ekosistemine adanmış varlıkların toplam değerinin bir ölçüsü olan DeFi’de kilitlenen toplam değer, bu ay 40 milyar dolara yaklaşıyor. Bu rakam Şubat 2019’dan bu yana yaklaşık 200 kat değer artışı olduğunu gösteriyor. Sektörün uzmanlarına göre 2021 yılı DeFi alanı büyük gelişmelerin habercisi olabilir.

DeFi, kripto dünyasında önemli değişikliklere imza attı. Sistemin sunduğu tüm faydalara rağmen ele alınması gereken bazı sorunlar ve zorluklar olduğu belirtiliyor. Uzmanlara göre ekosistemin gelecekteki başarısı, manipülasyon içermeyen ve dolayısıyla kalite kontrol mekanizmalarının uygulanmasını gerektiren suistimal yaratan olaylara karşı daha az savunmasız olan doğru ve güvenli verilere bağlı.

Ethereum Teknolojisi ile Öne Çıkıyor

Ethereum Teknolojisi ile Öne Çıkıyor

İşlem hızlarının ve eşler arası bakış açısının iyileştirilmesi de sektöre daha geniş bir benimsenme ve sürdürülebilirlik kazandırmak önemli konular arasında yer alıyor. DeFi’nin geliştirilmesinin önündeki en büyük engel, Ethereum’da bu ay 1.000 doların üzerinde olan sürekli artan gas ücretleri olmaya devam ediyor.

Geliştirme aşamasında olan Ethereum 2.0 projesinin bu soruna çözüm olması bekleniyor. Uzmanlara göre Ethereum, önde gelen DeFi protokol altyapısı ve ağı olarak Bitcoin’i geride bırakıyor. Bununla birlikte, bazı uzmanlar BTC’nin DeFi ürünlerinde kullanılmadığı bir geleceği hayal etmenin zor olduğunu belirtirken, diğerleri Bitcoin’in sürdürülebilir kalmak için 21 milyonluk arz sınırını aşmak zorunda kalacağını iddia ediyor.

GCM Yatırım Banner

ConsenSys Codefi’nin ürün başkanı Corbin Page ise DeFi’nin rekabeti ve nihayetinde dünya çapında daha fazla insan için daha iyi finansal ürünleri teşvik eden açık erişim olduğunu söyledi. Bitcoin’in kripto için değer deposu kullanım durumunu kazandığı gibi Ethereum’un da izinsiz yerleşim kullanım tarafında önemli bir liderliğe sahip olduğunu ifade etti.

Maker Foundation CEO’su Rune Christensen DeFi’nin Ethereum’da kalacağına inandığını ve daha ölçeklenebilir bir katmana geçerse, büyük olasılıkla kazanan her şeyi alır senaryosunun geçerli olacağını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.