Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DataDash: Dikkat Edin Bu Altcoin Düşerse Ayağa Kalkması Zor!

Kripto para piyasası yatay hareketini sürdürürken analizleriyle ünlenen bir analist bazı altcoinlerin nereye gidebileceği konusunda dikkat çeken uyarılarda bulundu. Detaylar...
DataDash: Dikkat Edin Bu Altcoin Düşerse Ayağa Kalkması Zor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ani iniş ve çıkışlarına rağmen bir süredir yatay hareketini sürdüren kripto para piyasasında yatırımcıların pek çoğunda kararsızlık havası hakim olmaya devam ediyor. Piyasanın yol gösterici isimlerinden biri olan Nicholas Merten bu ortamda yatırımcıları özellikle 3 altcoinin nereye gidebileceği konusunda uyardı.

Kripto analisti ve DataDash sunucusu Nicholas Merten son YouTube videosunda, Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) gibi altcoinlerin değerinin düşeceğini tahmin etti. Ancak bu düşüşler göze çarpmayacak derecede değil sert düşüşler olabilir!

Merten, 513.000 YouTube abonesine seslenirken, Bitcoin (BTC) karşısındaki 200 günlük hareketli ortalamanın artık ayı piyasasında birden fazla altcoin için bir direnç çizgisi olarak hareket ettiğini söyledi.

Daha Fazla Düşüş ve Birikim Dönemi Vurgusu

Bu ortalamanın geçen boğa piyasası sürecinde dipten satın alma fırsatı için bir gösterge rolünü üstlendiğini söyleyen isim şu anki tabloya bakarak “Muhtemelen daha fazla düşüş ve altcoinler için bir birikim dönemi olacak” ifadelerini kullandı.

Analist ilk olarak kripto para piyasasının en büyük altcoini ETH’yi mercek altına aldı. ETH’nin, Eylül içindeki fiyat düşüşünden bu yana 200 günlük hareketli ortalamanın bir destek göstergesi değil aksine bir direnç çizgisi olarak hareket ettiğini söyledi:

GCM Yatırım Banner

“Aslında 200 günlük hareketli ortalama (MA) çoğunlukla, hisse senedi satın alma ve yükseliş startının verilme zamanının geldiği noktadır, değil mi? Ancak şu an içinde bulunduğumuz ayı piyasası sırasında görmeye başladığımız şey daha farklı. Bana göre aşırı alımda kalan bu altcoinlerin pek çoğu, şimdi söz konusu bu hareketli ortalamalar etrafında direnç göstermeye başlıyor. Ve bu noktada sadece Ethereum bulunmuyor.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: YouTube

Merten bu kısımda sıradaki altcoin olarak ADA’yı ele aldı. Vasil hard fork yükseltmesi ile beklentileri yükselten ancak fiyat performansıyla geçen ay ve bu ay hayal kırıklığı oluşturan ADA için de önemli uyarılarda bulundu.

Ekim ayında kripto piyasası ve hisse senetlerinin düşmeye başlamasından itibaren 200 günlük hareketli ortalamanın pratikte her seferinde direnç olarak hareket etmeye başladığını gördüğünün altını çizdi. Kimi zaman bunun üzerinde sapmalar alındığı görülse bile, burda tutunamadığını ve tekrar geri düştüğüne işaret etti.

Esas itibarıyla bir proje olarak Cardano ortak yaratıcısı Charles Hoskinson ve Cardano projesi konusunda olumsuz bir tavırda olmadığını, yalnızca fiyat hareketinin kendisine acele etmesi gerekmediğini söylediğini belirten analistin düşüncelerinin devamı şöyle:

“Maliyet ortalamasını dipten satın almak ya da dolar olarak almak istesem bile bu noktada beklentilerimi daha düşük ayarlamam gerekiyor. Peki, ne yapmalıyım? Potansiyel olarak bu önceki aralığa, hatta belki daha düşük bir fiyat aralığına inmesi için sabırlı olmalıyım. Görmemiz gerekecek, değil mi?”

Solana için Kritik Uyarı!

Merten’in en dikkat çekici analizi ise Solana üzerine oldu. Şu sıralar 30 dolar civarında seyreden SOL’un önceki bir destek aralığına düşebileceğini söyledi.

Analist ardından çarpıcı bir ifade kullandı: “Durum böyle olursa SOL için mevcut fiyatlara potansiyel olarak toparlanma yıllar alabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: YouTube

Piyasa değerine göre en büyük 9. kripto para birimi olan SOL haftalık tabloda yüzde 7 kayıp yazarken, son 24 saatte ise yüzde 4 yükseliş gösterdi.

Kripto para birimi, haber yazımı esnasında 30-31 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın