Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DASK’ın Tazminat Ödeme Tutarı 29 Milyar TL’yi Aştı

DASK Genel Müdürü Selva Eren, Türkiye genelinde 29,5 milyar liralık ödeme yapıldığını paylaştı. İşte detaylar;
DASK’ın Tazminat Ödeme Tutarı 29 Milyar TL’yi Aştı
HABER GİRİŞ

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Genel Müdürü Selva Eren, Türkiye’nin yüreğini yakan ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği depremlere ilişkin şu ana kadar 29,5 milyar lira ödeme yaptıklarını açıkladı.

Toplamda 19 ilde 600 bin dosya ve hasar ihbarı aldıklarını, bunun görülmüş bir şey olmadığını belirtti. Süreci hızlandırmak ve hızlı aksiyon alabilmek için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının raporlarını baz alarak ödeme sistemiyle ilerlediklerini paylaştı.

600 bin dosyanın neredeyse 450 binine yakınının az hasarlı olduğunu, ellerindeki eksper sayısının kısıtlı olduğunu hatırlattı. Belirli aşamalarda sorunlarla karşılaştıklarını fakat ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını vurguladı.

“66 Bin Dosya Sonuçlandı”

Selva Eren, Malatya’dan ortalama 80 bin ihbar geldiğini, bugüne kadar 66 bin dosyayı sonuçlandırdıklarını duyurdu. Malatya’da 6,8 milyar ödeme yaptıklarını, tüm Türkiye genelinde 578 bin dosya olduğunu ifade etti.

Toplamda ödenen 29,5 milyar TL olduğunu kaydeden Eren, bunun çok ciddi bir rakam olduğunun altını çizdi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.