Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DASK’ın Ödediği Tazminat Tutarında Rekor: 19 Milyar TL’yi Aştı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından gerçekleştirdiği hasar ödemelerine dair güncel bilgiler sundu. Detaylar...
DASK’ın Ödediği Tazminat Tutarında Rekor: 19 Milyar TL’yi Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli yıkıcı depremlerin ardından bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu hasar ödemelerine dair güncel bilgileri ve rakamları paylaştı.

DASK, 6 Şubat tarihli depremlerin ardından bugüne kadar 19 milyar TL’yi geçen tutarda hasar ödemesi gerçekleştirildiğini belirtti.

DASK Ödemeleri 19 Milyar TL’nin Üzerinde

Kurumdan yapılan açıklamada, 17 Nisan Pazartesi itibarıyla DASK’a 469 bin 35 adet hasar ihbarı ulaştığı ve ödenen tazminat ödeme tutarının 19 milyar TL’yi aştığı ifade edildi.

Toplamda hasar dosyaları içinde 54 bin 609 işleme alınacak dosya kaldığı bilgisi de verildi.

İşleme alınmayan eksik evraklı hasar dosyalarında, vatandaşların eksik evrakları tamamlandığında bu dosyaların da işleme alınarak tazminat ödemelerinin gerçekleştirileceği belirtildi.

Kaynak: Instagram / @Dasktr

220 Binin Üzerinde Dosya için Ödeme Gerçekleştirildi

OHAL bölgesi durum bilgilendirmesi başlığıyla sunulan tabloda ödenen dosya adedinin 220.359 olduğu kaydedildi.

Eksik evrak dosya sayısının 82.651 olduğu söylenirken, hasarsız dosya sayısı ise 37.530 olarak bildirildi.

Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı tarafından hasarsız olarak tespit edilen ancak DASK’a hasar ihbarında bulunulan dosyaların hasarsız dosya olarak nitelendirildiği bilgisi verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu