Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DASK’ın Depremzedeler için Hasar Ödemeleri 21 Milyar TL’yi Aştı

DASK, depremzede vatandaşlara yaptığı ödemelerle rekor tazelemeye devam ediyor. Son rakam 21 milyar liranın üzerine çıktı.
DASK’ın Depremzedeler için Hasar Ödemeleri 21 Milyar TL’yi Aştı
HABER GİRİŞ

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), depremin ardından geçen yaklaşık üç aylık süre zarfında aldığı başvuru ve yaptığı ödemelere ilişkin haftalık açıklamalarını sürdürüyor. 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerde evinde hasar gören vatandaşlara bugüne kadar yapılan tazminat ödemesi 21 milyar lira seviyesini geçti.

DASK’tan yapılan açıklamada, bugüne kadar 21 milyar 111 milyon 86 bin 703 liralık hasar ödemesi yapıldığı bildirildi. Şimdiye kadar kuruma ulaşan hasar ihbar sayısının 483 bin 516’ya ulaştığı aktarıldı.

Hasar dosyaları içinde toplamda 36 bin 356 adet işleme alınacak dosyanın beklediği, eksik evraklı hasar dosyalarının ise sigortalıların tamamlaması halinde işleme konulacağı belirtildi.

DASK’ın ödediği tazminat tutarı geçen hafta itibarıyla 19 milyar lirayı aşmıştı.

Kurumun, doğal afet sigortası olan vatandaşların yaralarını sarmak için desteklere devam edeceği sözü son açıklamada da yinelendi.

GCM Yatırım Banner

Doğal afet sigortasını ödemiş olan ve depremde evinde hasar gören vatandaşlar DASK’a başvurularını zaman engeli olmadan iletebiliyor. Başvurular, Alo DASK 125, e-Devlet ve dask.gov.tr üzerinden alınıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.