Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DASK Açıkladı: Tazminat Ödeme Tutarı 24 Milyar TL’ye Yaklaştı

519 bin 815 adet hasar ihbarı aldığını duyuran DASK, tazminat ödeme tutarının 24 milyar TL’ye yaklaştığını açıkladı. İşte detaylar;
DASK Açıkladı: Tazminat Ödeme Tutarı 24 Milyar TL’ye Yaklaştı
HABER GİRİŞ

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), analiz edilen verilerle birlikte 30 Nisan 2023 itibarıyla DASK’a ulaşan hasar dosyalarından tespiti tamamlanan ve evrak eksiği bulunmayan tüm hasar dosyalarının ödemesinin gerçekleştiğini duyurdu. Bu çerçevede DASK’a 519 bin 815 adet hasar ihbarı ulaştığı, tazminat ödeme tutarının 24 milyar TL’ye yaklaştığı belirtildi.

DASK yaptığı duyuruda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hasarsız tespit edilen veya hasar tespiti yapılamayan hasar dosyasında eksik evrakı bulunan hasar ihbarları için çalışmaların devam ettiğini paylaştı.

Tazminat ödemelerinin hızla gerçekleştirilmesi esnasında hasar dosyasında eksik evrakı bulunan sigortalılar ile iletişime geçerek evrakların tamamlanması için çalışmaların sürdürüldüğünü vurgulandı.

Sigortalıların web sitesi ve e-devlet üzerinden eksik hasar evrakını DASK’a ulaştırılmasının büyük önem taşıdığı hatırlatıldı. Ödemelerin tahsilatının gerçekleştirilebilmesi amacıyla gerekli ödeme şifrelerinin sigortalılara SMS ile gönderildiği, e-devlet üzerinden de bu şifreyle erişilebileceği belirtildi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.