Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dardanel Önentaş 65 Milyon Dolar Bedelli Arazisini Geri Alıyor

23 bin metrekarelik arazinin geri alınmasına karar veren Dardanel Önentaş’ta, hisseler günü artıda bitiriyor.
Dardanel Önentaş 65 Milyon Dolar Bedelli Arazisini Geri Alıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. 30 Eylül tarihli yönetim kurulu toplantısında aldığı kararı açıkladı. Şirket açıklamasında, 29.03.2017 tarihinde 7.818.074 dolarlık kısmının müteahhit firma tarafından ödenerek geri alındığını belirtti.

Söz konusu firma ile Dardanel arasında yapılan hasılat paylaşımı anlaşması kapsamında, müteahhit firma aktifinde yer alan 2 parseldeki toplam 22.997 metre kare alandaki fabrikanın, 65 milyon + KDV bedelle devralınmasına karar verildiği bildirildi. Bahsi geçen taşınmazın, Çanakkale’deki fabrika arazisi olduğu bilgisi paylaşıldı.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri günü kazançlı tamamlıyor.
Dardanel Önentaş Hisseleri %2 Artıda
Kaynak: Investing

DARDL kodlu hisseler, saat 17.20’de %1,95 artıda fiyatlanıyor. Pazartesi günü 2,70 TL ile bu haftanın en yükseğine çıktı. Ardından kazancının bir kısmını verdi. Çarşamba günü sakin pozitiflik sergileyip, günü 2,57 liradan tamamladı.

Bugünkü işlemlere 2,58’den açılan şirket hisseleri 2,55 – 2,63 arasında hareket etti. Şu dakikalarda 2,62 ile gün içi en yükseğe yakın seyrediyor. Hisseler bir yılda %27 oranında eridi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu