Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DAP GYO’dan Bedelsiz Kararı! Sun Tekstil’den Yatırım Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören DAPGM, bedelsiz sermaye artırımını, Sun Tekstil ise yatırım hedeflerini paylaştı. İşte detaylar;
DAP GYO’dan Bedelsiz Kararı! Sun Tekstil’den Yatırım Açıklaması
Yorum

Gayrimenkul Geliştirme (DAPGM), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, bedelsiz sermaye artırımı yaparak yatırımcılarına 2022 yılı karından yüzde 92,5 oranında bedelsiz verecek.

Bu çerçevede sermaye 1.000.000.000 TL kayıtlı tavan içerisinde, 185.000.000 TL’lik artış ile 200.000.000 TL’den 385.000.000 TL’ye yükseltilecek.

Açıklamada, artırılan sermayenin tamamının 2022 yılı dönem karından karşılanacağı belirtildi.

DAPGM, günlük yüzde 1,3 düşüşle 34,7 TL’ye geriledi. Şirketin hisselerinde haftalık kayıp yüzde 0,6, aylık düşüş ise yüzde 27,5 seviyesinde.

Sun Tekstil

Borsada SUNTK koduyla işlem gören Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret, yatırım hedeflerine yönelik açıklama yaptı.

Şirket, özellikle yurt dışı müştereklerin teknik tekstil ürünlerinde artan taleplerini karşılayabilmek ve ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla, orta/uzun vadeli stratejik yatırım planları doğrultusunda adım attığını belirtti.

Bu kapsamda şirketin bağlı ortaklığı Ekoten Tekstil Sanayi ve Ticaret’in kurulmakta olan Afyonkarahisar Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 100 metrekare arsa üzerine sanayi tesisi kurmak amacıyla 40 milyon TL’lik sözleşme imzaladığını duyurdu.

Ekoten Tekstil’in ek istihdam sağlanması, ciro ve karlılığın artırılmasının hedeflendiği vurgulandı.

SUNTK, yüzde 2,3 düşüşle 33,8 TL’ye geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu