Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DAP GYO’dan Bedelsiz Kararı! Sun Tekstil’den Yatırım Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören DAPGM, bedelsiz sermaye artırımını, Sun Tekstil ise yatırım hedeflerini paylaştı. İşte detaylar;
DAP GYO’dan Bedelsiz Kararı! Sun Tekstil’den Yatırım Açıklaması
HABER GİRİŞ

Gayrimenkul Geliştirme (DAPGM), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, bedelsiz sermaye artırımı yaparak yatırımcılarına 2022 yılı karından yüzde 92,5 oranında bedelsiz verecek.

Bu çerçevede sermaye 1.000.000.000 TL kayıtlı tavan içerisinde, 185.000.000 TL’lik artış ile 200.000.000 TL’den 385.000.000 TL’ye yükseltilecek.

Açıklamada, artırılan sermayenin tamamının 2022 yılı dönem karından karşılanacağı belirtildi.

DAPGM, günlük yüzde 1,3 düşüşle 34,7 TL’ye geriledi. Şirketin hisselerinde haftalık kayıp yüzde 0,6, aylık düşüş ise yüzde 27,5 seviyesinde.

Sun Tekstil

Borsada SUNTK koduyla işlem gören Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret, yatırım hedeflerine yönelik açıklama yaptı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, özellikle yurt dışı müştereklerin teknik tekstil ürünlerinde artan taleplerini karşılayabilmek ve ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla, orta/uzun vadeli stratejik yatırım planları doğrultusunda adım attığını belirtti.

Bu kapsamda şirketin bağlı ortaklığı Ekoten Tekstil Sanayi ve Ticaret’in kurulmakta olan Afyonkarahisar Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 100 metrekare arsa üzerine sanayi tesisi kurmak amacıyla 40 milyon TL’lik sözleşme imzaladığını duyurdu.

Ekoten Tekstil’in ek istihdam sağlanması, ciro ve karlılığın artırılmasının hedeflendiği vurgulandı.

SUNTK, yüzde 2,3 düşüşle 33,8 TL’ye geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın