Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dalia Garih Alarko Hissesinde Yine Olay Çıkarttı!

Pay satışlarıyla dillerden düşmeyen Dalia Garih Alarko Holding'deki paylarının borsada işlem gören niteliğe dönüşmesi için süreci başlattı. İşte detaylar;
Dalia Garih Alarko Hissesinde Yine Olay Çıkarttı!
HABER GİRİŞ

Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Dalia Garih, hissede yaptığı satışlarla büyük tepki çekmişti. Üzeyir Garih’in kızı olan Dalia Garih bugün ise başka bir açıklamayla yeniden gündeme geldi. Garih’in açıklaması sonrasında hisseler sert düşüşle devre kesiciye girdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Dalia Garih adına gönderilen bildirimde; “Şahsi portföyümde bulunan ve borsada işlem görmeyen nitelikteki 4.350.000 adet Alarko Holding A.Ş. paylarının borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde kayıt sürecine başlanmıştır,” ifadelerine yer verildi.

Bu işlemin, Alarko Holding’in borsaya açık yapısını geliştireceği, kurumsal yapısını daha da ileriye taşıyacağı belirtildi. Aynı zamanda hisse likiditesinin artırılması ve değerin daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığına dikkat çekildi.

Alarko Holding hisseleri (ALARK) TSİ 17:33 sularında yüzde 7,36 düşüşle 104,6 lirada seyretti.
ALARK Hisse Fiyatı - 13.11.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Açıklamanın ardından zaten negatif olan seyrini hızlandıran Alarko Holding, devre kesiciye girdi. Hisseler 21 Ağustos gününde 135,98 liraya kadar yükselerek rekor kırdı. Ardından gerilemeye başlayan Alarko Holding, 1 Kasım’da 98,5 liraya kadar indi. Ardından toparlanma eğilimine giren hisseler, bugün yeniden 105 liranın altına indi.

Hisseler geçen haftaya göre yüzde 3,4 oranında kazanç gösterse de aylık bazda yüzde 10’dan fazla değer kaybetti. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37,31 kazanç gösteren hisselerde Garih tarafından yapılan satışlara büyük tepkiler görülüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.