Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dagi Giyim Hisseleri Şirket Kurulacağı Haberiyle Yükselişe Geçti

Almanya’da 25 bin Euro sermaye ile şirket kurmaya karar veren Dagi Giyim hisseleri, bu haberin ardından eksiden artıya yöneldi.
Dagi Giyim Hisseleri Şirket Kurulacağı Haberiyle Yükselişe Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. 25.000 Euro sermaye ile Dagi Retails GmbH unvanlı şirket kurma kararı aldı. %100 hissedarı olacağı şirketin Almanya’da elektronik ortamda satış faaliyetlerini yürütmek amacı ile kurulacağı belirtildi.

Bugün alınan yönetim kurulu kararı kapsamında şirket kurulumu için yapılacak ödeme peşinen gerçekleşecek. İnternet üzerinden yapılacak perakende satış alanında faaliyet gösterecek olan Dagi Retails GmbH şirketi hakkında, edinimden sonra sahip olunan payların finansal duran varlık sermayesine oranı %100 olarak belirtildi.

Edinimden sonra finansal varlıkta sahip olunan oy haklarının oranı %100, varlığın ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı %0,07, işlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı %0,30 olarak bildirildi.

Dagi Giyim’in DAGI kodlu hisseleri zayıf seyrederken, saat 17.23’te gelen şirket kurulumu haberinin ardından yükselişe geçti.
Dagi Giyim Hisseleri %0,33 Artıda
Kaynak: Paraic Piyasalar

Hisseler saat 17.30’da %0,33 artıda 3,08 liradan işlem görüyor. Açıklamanın hemen öncesinde 3,04 civarında seyrediyordu. Salı gününe 3,10 liradan başladı.

Günün ilk saatlerinde 3,16 lirayı aşıp, yön değiştirdi ve gün boyu aşağı yönde hareket etti. Piyasa kapanışına doğru gelen açıklama hisselerin yönünü tersine çevirerek, artışa geçti.

Dagi Giyim hisseleri haftalık bazda %7, aylık %10 ve yıllık %48’e yakın değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu