Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dagi Giyim Hisseleri Şirket Kurulacağı Haberiyle Yükselişe Geçti

Almanya’da 25 bin Euro sermaye ile şirket kurmaya karar veren Dagi Giyim hisseleri, bu haberin ardından eksiden artıya yöneldi.
Dagi Giyim Hisseleri Şirket Kurulacağı Haberiyle Yükselişe Geçti

Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. 25.000 Euro sermaye ile Dagi Retails GmbH unvanlı şirket kurma kararı aldı. %100 hissedarı olacağı şirketin Almanya’da elektronik ortamda satış faaliyetlerini yürütmek amacı ile kurulacağı belirtildi.

Bugün alınan yönetim kurulu kararı kapsamında şirket kurulumu için yapılacak ödeme peşinen gerçekleşecek. İnternet üzerinden yapılacak perakende satış alanında faaliyet gösterecek olan Dagi Retails GmbH şirketi hakkında, edinimden sonra sahip olunan payların finansal duran varlık sermayesine oranı %100 olarak belirtildi.

Edinimden sonra finansal varlıkta sahip olunan oy haklarının oranı %100, varlığın ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı %0,07, işlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı %0,30 olarak bildirildi.

Dagi Giyim’in DAGI kodlu hisseleri zayıf seyrederken, saat 17.23’te gelen şirket kurulumu haberinin ardından yükselişe geçti.
Dagi Giyim Hisseleri %0,33 Artıda
Kaynak: Paraic Piyasalar

Hisseler saat 17.30’da %0,33 artıda 3,08 liradan işlem görüyor. Açıklamanın hemen öncesinde 3,04 civarında seyrediyordu. Salı gününe 3,10 liradan başladı.

Günün ilk saatlerinde 3,16 lirayı aşıp, yön değiştirdi ve gün boyu aşağı yönde hareket etti. Piyasa kapanışına doğru gelen açıklama hisselerin yönünü tersine çevirerek, artışa geçti.

Dagi Giyim hisseleri haftalık bazda %7, aylık %10 ve yıllık %48’e yakın değer kaybetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum