Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CW Enerji’den Milyon Dolarlık Anlaşma! Hisseleri Yükseldi

Mayıs ayı içinde halka arz olan CW Enerji'nin milyon dolarlık sipariş açıklaması hisselerini hareketlendirdi. Detaylar haberde..
CW Enerji’den Milyon Dolarlık Anlaşma! Hisseleri Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Yeni halka açılan şirketlerden biri olan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. bugün yeni iş ilişkilerini açıkladı. Yurt içinde yerleşik müşterilerden milyon dolarlı sipariş aldığını duyurdu. Açıklama sonrasında şirketin borsada işlem gören hisseleri yükseldi.

Enerji sektöründe faaliyet gösteren CW Enerji Mühendislik, KDV hariç yaklaşık toplam 3.781.166,40 dolarlık güneş paneli siparişi aldığını açıkladı.

Söz konusu siparişin şirketin cirosuna olumlu etki sağlayacağı belirtildi.

CW Enerji 16,7 Milyon Dolarlık Sipariş Aldı

Bunun yanında şirket yine yurt içinde yerleşik bir müşterisine güneş paneli satışı gerçekleştirdiğini duyurdu. Satışın KDV hariç yaklaşık toplam 16.764.603,30 dolar tutarında olduğunu açıkladı.

CW Enerji Mühendislik bu açıklamaların öncesinde geçen hafta 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı. Söz konusu dönemde 99.028.000 TL net kâr ettiğini duyurdu.

Yeni halka arz olan şirketin (CWENE) kodlu hisselerine göz attığımızda açılışı 131 TL’den yaptı. Açıklama öncesinde 130,20 TL’den işlem gören hisseler açıklama sonrasında saat 16.59 itibarıyla 137,93 TL’den işlem gördü. Hisseler saat 17.40 itibarıyla yüzde 4,10-8’lik artışla 137.10 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu