Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CW Enerji Solar Sulama Sistemleriyle Tarıma Katkı Sağlıyor

Solar sulama sistemleri hakkında konuşan CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, bu sistemler ile çiftçilerin maliyetinin azalacağını ve tarımda verimliliğin artacağını söyledi.
CW Enerji Solar Sulama Sistemleriyle Tarıma Katkı Sağlıyor
HABER GİRİŞ

2010 yılında kurulan ve borsaya çok güçlü bir giriş yapan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi, yıllık 1,8 GW güneş paneli üretim kapasitesiyle sektörün önde gelen isimlerinden biri konumunda. CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, solar sulama sistemleri hakkında açıklamada bulundu.

Solar sulama sistemlerinin tarım sektörüne yönelik sundukları çözümlerle de sürdürülebilir geleceğe katkı sağladığını belirten Sarvan, güneş enerjisiyle çalışan solar sulama sistemlerinin, geleneksel sulama yöntemlerine kıyasla hem çevre dostu hem de maliyet açısından daha verimli olduğunu dile getirdi.

Bu sistem ile tarlalar üzerinde yetişen bitkilere suyun en iyi şekilde dağıtılmasının ve daha çok verim alınmasının sağlandığını söyledi.

Üreticilerin Maliyetlerinin Azaltılması Hedefleniyor

Güneş enerjili sulama sistemlerinin uzun ömürlü olduğunu, bu bakımdan avantaj sağlamasının yanında elektrik kullanımından doğan maliyetler de ortadan kalktığı için çiftçilerin maliyetlerini azalttığına dikkat çekti.

Tarımsal sulama sistemlerinin ekonomik anlamda kullanıcılarına büyük tasarruf sağlayan sistemler olduğunu söyleyen Sarvan, “CW Enerji olarak, tarım sektöründe yenilikçi çözümler sunarak çiftçilerimizin ve tarım işletmelerimizin verimliliğini artırmaları için çalışıyoruz. Güneş enerjisiyle çalışan sulama sistemlerimiz, çiftçilerin su kaynaklarını daha etkin bir şekilde kullanmalarına olanak sağlarken, çevre dostu ve ekonomik bir seçenek sunuyor ve aynı zamanda tarımsal üretimi sürdürülebilir bir şekilde destekliyor” şeklinde konuştu.

GCM Yatırım Banner

Solar sulama sistemleri ile kuraklık ve su kıtlığı sorununun çözümüne yönelik birçok projeye imza attıklarını, yüksek verimli paneller ile tarımsal üretime destek olmaya devam ettiklerini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.