Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CVS Health Hisseleri Güçlü 3Ç21 Kazancına Rağmen Açılış Öncesi Düştü

Önde gelen sağlık şirketlerinden CVS Health, üçüncü çeyrekte güçlü kazanç elde ederken hisseler satıcılı seyretti.
CVS Health Hisseleri Güçlü 3Ç21 Kazancına Rağmen Açılış Öncesi Düştü
Son Güncelleme: 

Amerikan sağlık şirketi CVS Health, üçüncü çeyrekte pandemi şartlarının da desteğiyle güçlü sonuçlar bildirdi. Ancak hisseler açılış öncesinde satıcılı seyretti.

Bugün yayımlanan bilançoya göre CVS Health, şirket daha fazla reçete doldurduğu ve daha fazla Covid-19 aşısı verdiği için Wall Street beklentilerinin üzerine çıktı. 2021 için hisse başına kazanç tahminini de önceki 7,70 – 7,80 dolar aralığından 7,90 – 8,00 dolar aralığına yukarı yönlü revize etti.

Rapora göre CVS, hisse başına 1,78 dolarlık beklentilerin üzerinde 1,97 dolar kazanç açıkladı.
CVS Health Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

Geliri de 70,49 milyar dolarlık beklentilerden fazla 73,79 milyar dolarda gerçekleşti.

CVS üçüncü çeyrek net kârını bir yıl önceki 1,22 milyar dolar veya hisse başına 93 sentten 1,59 milyar dolar veya hisse başına 1,20 dolar olarak bildirdi.

CVS Health Başkanı ve CEO’su Karen S. Lync, beklentileri bir kez daha aştıklarını belirterek milyonlarca Amerikalı için bakımın nasıl, ne zaman ve nerede sağlanacağını değiştirmede öncülük etmeye devam ettiklerini belirtti.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

“Hizmetlerimiz, milyonlarca COVID-19 testi ve aşısının uygulanmasından hemen hemen her yerden erişilebilir birinci basamak sağlık hizmeti sunmaya kadar değişen tüketici ihtiyaçlarına yanıt veriyor ve temas noktalarımız benzersiz bir etki sağlıyor” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu