Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CVK Maden’den Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama

CVK Maden, sosyal medya ve dijital mecrada çıkan haberlere yönelik açıklamada bulundu. Şirketten yatırımcılarına uyarı geldi. Detaylar haberde...
CVK Maden’den Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. sosyal medya, iletişim uygulamaları, dijital mecra v.b. gibi yerlerde birtakım haberlerin çıkması üzerine Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Şirket, çıkan haberler nedeniyle yatırımcılardan telefon ve e-posta yoluyla gelen yoğun bilgi taleplerine istinaden açıklamanın yapıldığını bildirdi.

KAP üzerinden yapılan açıklamada şirketin madencilik faaliyetlerinin olağan seyrinde devam ettiği kaydedildi. Şirketin halka açılma sürecinde paylaşılan izahname ve diğer halka açılma belgelerinde yer verilen projeksiyonların güncelliğini ifade edildi.

Şirket, yatırımcıların yatırım kararı verirken finansal raporlamaları, izahname ve diğer halka açılma belgeleri takip etmelerini istedi. Bunun yanında KAP üzerinden yapılan Özel Durum Açıklamalarını takip etmelerini önerdi.

CVK Maden, şirket tarafında teyit edilmeyen haber, paylaşım ve söylentilere itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Sosyal medya ve dijital medyada ortaya çıkan gerçeği yansıtmayan, hiçbir dayanağı olmayan ve kendi menfaatleri doğrultusunda haber yapan gerçek ve tüzel kişilerin yatırımcılar tarafından dikkate alınmaması gerektiği bildirildi.

Şirket, “Bu asılsız haberleri kesin bir dille yalanlıyor ve her türlü yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu beyan ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

CVK Maden Canlı Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

CVK Maden’in borsada işlem gören (CVKMD) kodlu hisselerine göz attığımızda açıklamanın herhangi bir etkisi olmadığı görüldü. Şirketin hisseleri saat 14.22 itibarıyla yüzde 10’luk yükseliş ile 255,2 TL’den işlem gördü.

 

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.