Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CVK Maden İşletmeleri Halka Arz için Düğmeye Bastı

Türkiye’nin en büyük krom üreticisi ve ihracatçısı olan CVK Maden İşletmeleri, halka arz için kolları sıvadı. İşte halka arzın detayları ve şirket hakkında bilgiler;
CVK Maden İşletmeleri Halka Arz için Düğmeye Bastı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem görmek için başvuruda bulunan şirketlere bir yenisi daha eklendi. Krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üreten CVK Madencilik, halka arz için harekete geçti. Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan işletmeleriyle maden faaliyetlerinde bulunan şirketin sermaye artırımı ortak satışı yoluyla 8.400.000 TL’lik nominal değerli payı halka arz edilecek.

Şirket,  resmi web sitesi üzerinden yayımladığı halka arz için taslak izahnamesinde detayları paylaştı. Satışa sunulacak söz konusu payların halka arz sonrası artırılmış sermayesine oranı yüzde 20 oranında olacak.

Sermaye artırımı çerçevesinde halka arza konu olan 7.000.000 TL nominal değerli payların satışından halka arz maliyetlerinin indirgenmesinden sonra yüzde 30’luk dilim, yeni maden ruhsat lisanslarının alımında işletme sermayesi olarak kullanılacak. Yüzde 70’i ise Balıkesir Sarıalan bölgesinde bulunan altın madeni sahasında yapılacak üretim tesisinin finansmanını karşılamak için kullanılacak.

Şirket Hakkında Genel Bilgiler

30 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en büyük krom üreticisi ve ihracatçısı olan şirket, ileri teknoloji madencilik uygulamaları ile sektörde faaliyet gösteriyor.

Kendi maden ruhsatları üzerinde konsantre ve parça kromit cevheri ile konsantre kurşun, çinko, bakır, gümüş, metal gibi ürünleri üreten ve oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan şirketin altın cevheri üretimi için de AR-GE çalışmaları yaptığı biliniyor.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 1.200 çalışan ile yılda 200.000 ton krom cevheri, 2.500 ton kurşun cevheri, 6.500 ton çinko cevheri ihracatı gerçekleştiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.