Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhuriyet Tarihin En Büyük Geçit Töreniyle Kutlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Ankara ve İstanbul'da düzenlenecek özel programlara katılım sağlayacak.
Cumhuriyet Tarihin En Büyük Geçit Töreniyle Kutlanacak

Cumhuriyetin 100. yılına ilişkin yurdun dört bir yanında yaşanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programı da belli oldu. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 29 Ekim’de katılacağı programlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Dev Eser” Yağlı Boya Resim Sergisi’ne katılacak ve Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’nda tebrikleri kabul edecek.

TBMM’de “100. Yıl Resmi Geçit Töreni”ne katılacak Erdoğan, burada Donanma ve Türk Hava Kuvvetlerinin İstanbul Boğazı’ndaki geçit törenine katılacak. Erdoğan ayrıca “100. Yıl Hitabı” ile vatandaşlara seslenecek.

Pazar günü saat 17.00’de, başta TCG Anadolu olmak üzere 100 gemiyle Boğaz’da geçit töreni yapılacak ve törene Türk Yıldızları ile SOLOTÜRK dahil 20 muharip uçak eşlik edecek.

Donanma tarihindeki en büyük geçit töreninin yapılacağı belirtilirken, geçit töreninde ayrıca 101 pare top atışı yapılacak.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

“Cumhuriyetin Sesi, Cumhuriyetin Rengi” etkinliğiyle de Galata Kulesi, Haydarpaşa Tren Garı, Cumhuriyet Müzesi (II. TBMM Binası), Etnografya Müzesi, Saat Kulesi, Dolmabahçe Sarayı gibi tarihi mekanlar ile Efes Antik Şehri, Kapadokya gibi turistik mekanlar, özel ışık gösterilerine tanık olacak ve buralarda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılına özel bestelenen “100. Yıl Marşı” yankılanacak.

100. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, 2023 dron ile İstanbul Boğazı’nda ışık ve havai fişek gösterileri düzenlenecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu