Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden Turkcell Genel Müdürlüğü’ne Geçiş

Teknolojik iletişim operatör şirketi Turkcell, genel müdür koltuğuna oturan ismi KAP üzerinden açıkladı. Detaylar haberde...
Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden Turkcell Genel Müdürlüğü’ne Geçiş
HABER GİRİŞ

Türkiye merkezli teknolojik iletişim operatör şirketi Turkcell’in genel müdürü değişti. Koltuğa, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi eski Başkanı Dr. Ali Taha Koç oturdu. Genel müdür değişimini Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu, Sayın Dr. Ali Taha Koç’un 13 Ekim 2023 tarihinden geçerli olmak üzere Turkcell Genel Müdürü olarak atanmasına oybirliği ile karar vermiştir.”

Ali Taha Koç Kimdir?

Ankara doğumlu olan Koç, tam burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden 2001 yılında mezun oldu.

Koç, yüksek lisans ve doktora öğrenimini burslu olarak ABD’de Dallas Texas Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamladı. 2006 yılında araştırma ve geliştirme (AR-GE) mühendisi olarak Intel’de çalışmaya başladı.

GCM Yatırım Banner

2013 yılında en çok patent üreten ve ödül alan 10 mühendisten biri oldu.

2014 yılında Türkiye’ye dönen Koç, Başbakanlık Başmüşaviri olarak göreve başladı. Sonrasında aynı yıl Cumhurbaşkanlığı Bilgi Teknolojileri Başkanlığı’na atandı.

12 Eylül 2018 tarihinde ise Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı’na atandı.

Cumhurbaşkanlığı’ndaki görevlerinin yanı sıra, Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Lisanslı bir pilot olan ve çok iyi derecede İngilizce bilen Dr. Ali Taha Koç, evli ve bir çocuk babasıdır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.