Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TÜSİAD ve Öğrenci Affı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜSİAD’e dış politikaya karışma konusunda tepki gösterirken, güncel gelişmeler hakkında da konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TÜSİAD ve Öğrenci Affı Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD) hakkında sert sözler kullandı.

Türkiye’nin, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyeliği konusunda terörle mücadelede net ve somut adımlar atılana kadar duruşunu kesinlikle değiştiremeyeceğini söyleyerek, TÜSİAD’e tepki gösterdi.

“Ey TÜSİAD’ın başına gelen beyefendi, dış politikada sen bize ders veremezsin. Sen daha çıraksın, kalfa dahi olamadın. Dün bir, bugün iki ne oldu da bu iktidara ders vermeye kalkıyorsun, önce haddini bil, haddini bil.” diyen Erdoğan TÜSİAD Başkanı Orhan Turan’ı eleştirdi.

Bu arada Turan bugünkü açıklamasında; küresel koşulların artık lehimize olmadığını, rekabetçi kur, yüksek ihracat ve cari fazla mantığıyla kurgulanan fakat günümüz kalkınma anlayışıyla örtüşmeyen politikaların artık sonuç vermediğini belirtti. Büyümenin kalkınma için yeterli olmadığını ve giderek fakirleştiğimizi söyledi.

Öğrencilere Af Müjdesi!

Öğrencilere Af Müjdesi!Bir süredir üzerinde çalıştıkları ve kamuoyunda öğrenci affı olarak bilinen teklifin, önümüzdeki günlerde Meclise sunulacağını belirtti. Söz konusu teklifin eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan lisans, yüksek lisans, doktora seviyesindeki öğrencilere, okullarına yeniden dönüş yolu açacağını anlattı.

Polise yumruk atan DBP’li Salihe Aydeniz, Yunanistan sorunu, CHP ile yaşanan gerginlik gibi birçok meseleye değinen Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle ortaya çıkan buğday krizi hakkında da konuştu.

Krizi çözmek için yoğun çaba sarf ettiklerini, bunun yanında ayçiçeği yağı stoklarında da herhangi bir sıkıntı olmadığını açıkladı.

Türkiye’nin kendi vatandaşlarının temel ihtiyaçları kapsamındaki hububatı, sebzeyi, meyveyi üretme konusunda hiçbir sıkıntısı olmadığını ifade eden Erdoğan, “Çiftçilerimizin tohum, mazot, gübre gibi girdilerin artışlarının farkındayız. Bunun için alım fiyatlarını yüksek tutmaktan, prim ve destekleme rakamlarını artırmaya kadar pek çok önlem alıyoruz. Dünyanın ciddi bir gıda kriziyle yüz yüze olduğu şu dönemde üretimin artarak sürmesi, en başta gelen önceliğimizdir.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu