Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ve Zelenski ile Görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'daki toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan tahıl koridoru ile ilgili Putin ve Zelenski ile görüşecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ve Zelenski ile Görüşecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın gündeminde dünya için kritik öneme sahip tahıl koridoru konusu vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, Rusya Devlet  Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile görüşeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili açıklamasında, “Yarın Sayın Putin ve ardından Sayın Zelenski ile görüşeceğim. Neler yapabiliriz bunu konuşacağız. Biz dünyayla beraberiz, ithal ürünlerle değil.” diye konuştu. Erdoğan iktidara geldikleri gündem bu yana Türkiye’yi, dünyanın birinci ligine çıkartacak eserlere kavuşturduklarını söyledi.

20 yıldır asırlık sorunları çözmekle kalmadıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gelişmiş ülkelerin bile gıptayla baktığı bir hizmet altyapısı kurduk. Şimdi Türkiye gerçekten farklı bir ülke diyorlar. Yaşanan her küresel kriz, ülkemizin sahip olduğu gücün daha iyi anlaşılmasına vesile oluyor.” ifadelerini kullandı.

‘Yapılan Yatırımların Gücünü Gördük’

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, ekonomide küçülmenin konuşulduğu bir dönemde istihdam kapasitesinin gücünü gördüklerini söyledi.

Enerji krizinde imkanları en üst seviyede harekete geçirmek için yapılan yatırımların gücünü gördüklerini belirten Erdoğan, “Her krizde kendi gücümüze dayanarak yeni fırsatları değerlendirme potansiyelimizi daha ileri taşıdık. Türkiye yüzyılına böyle bir iklimde giriyoruz.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi 20 yılda 3 kat büyütmeyi yeterli bulmadıklarını, 2 kat daha büyüterek dünyanın en büyük 10 ülkesi arasına sokmayı hedeflediklerini söyledi.

Erdoğan sözlerini, “Milletimize kazandırdığımız hizmetleri yeterli bulmuyoruz. Teknolojiden özgürlüklere her alanda geleceğin dünyasının alt yapısını kurmayı hedefliyoruz.” ifadeleri ile sürdürdü.

Ülkenin dört bir yanında inşa ettikleri eserleri yeterli bulmadıklarını, TOGG gibi, 500 bin yeni konut projesi gibi daha fazlasını yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.