Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Çalışmalara Hemen Başlayın” Talimatı

Abdulkadir Selvi, yerel seçimler hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışmalara başlanması talimatı verdiğini yazdı. Detaylar haberde…
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Çalışmalara Hemen Başlayın” Talimatı
Yorum

Hükümete yakınlığıyla bilinen, bu nedenle de insider bilgi denince akla ilk gelen isimlerden olan Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bu sabah kaleme aldığı yazıda yerel seçimlere dair bilgi aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimini kazandığı 28 Mayıs gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önüne toplanan partililere, yerel seçimleri hedef olarak gösterdiğini hatırlatan Selvi, izlenimlerini aktadı.

Erdoğan’ın seçim değerlendirmesinin yapıldığı AK Parti MKYK (Merkez Karar Yönetim Kurulu) toplantısında 2024 yerel seçimleri için çalışmalara başlanılması talimatı verdiğini söyledi.

Selvi’nin aktardığı bilgiye göre Erdoğan “Bizim için tek gündem seçim. 2024’teki yerel seçimlere çok güçlü bir şekilde hazırlanmamız lazım. Muhalefetin birbirine düştüğü bir dönemde Ankara ve İstanbul için umutluyum. İstanbul ve Ankara, belediye meclislerinde çoğunlukta olduğumuz yerler. Demek ki buralar alınabilir.” şeklinde bir ifade kullandı.

Erdoğan Bayram Boyunca Sahada Olacak

28 Haziran 2023 tarihine denk gene Kurban Bayramı için 9 günlük resmi tatil ilan edildi. Aktarılan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmalarına bayram tatilinde başlanılmasını istiyor.

Kurban Bayramı ve yaz ayları dahil yerel seçimlere çalışacaklarını söyleyen Erdoğan’ın “Teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, ana kademede görev yapan arkadaşlarımız Kurban Bayramı dahil sahada olmalı. Çalınmadık kapı bırakmamalıyız. Seçimlere, çalışmalara şimdiden başlamalıyız” şeklinde konuştuğu aktarıldı.

Erdoğan’ın çalışmalara hemen başlanılması yönünde talimat vermesiyle AK Parti’de Genel Merkez’in hemen iller ve ilçeler bazında planlama yapıp sahaya çıktığını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu