Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye Mesaj: Yolları Ayırabiliriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere ABD'ye hareketi öncesi açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye Mesaj: Yolları Ayırabiliriz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere ABD’ye hareketinden önce havalimanında soruları yanıtladı. Erdoğan, AB ile Türkiye ilişkileri ve İsviçre’nin NATO üyeliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB ile ilgili açıklamasında “Avrupa Birliği Türkiye’den kopmanın gayreti içerisinde. Avrupa Birliği’nin Türkiye’den kopuş hamlelerini yaptığı bu dönem içerisinde biz de bu gelişmeler karşısında değerlendirmemizi yaparız ve bu değerlendirmelerden sonra Avrupa Birliği ile gerekirse yolları ayırabiliriz.” ifadelerini kullandı.

İsveç’in NATO Üyeliği

Erdoğan açıklamasında, İsveç’in NATO üyelik sürecine ilişkin son durum hakkında konuştu. İsveç’in üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini kaydeden Erdoğan, “Bize yasa hazırladılar diyorlar. Yasa hazırlamak yetmez. Yasayı uygulamak gerekir. İsveç ister anayasa ister yasa değişikliği yaparsa yapsın kalkıp da teröristleri İsveç polisi koruması altında gösteriye sevk ediyorlarsa bu ne demektir? Bunlar görevini yerine getirmiyor demektir.” diye konuştu.

Terör eylemlerinin Stockholm caddelerinde devam ettiğine dikkat çeken Erdoğan, konuyu parlamentoya sevk edeceklerini ve çıkacak kararın parlamentonun takdirinde olduğunu vurguladı.

Azerbaycan-Ermenistan Meselesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilime ilişkin değerlendirmesinde, dörtlü bir görüşme teklifi ilettiklerini hatırlattı.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan konuyla ilgili, “Sayın Putin, Sayın Aliyev, şahsım ve Paşinyan hep birlikte dörtlü olarak böyle bir toplantıyı yapalım. Adımı da ona göre atalım diye böyle bir teklifte bulunduk. Henüz bize olumlu-olumsuz bir dönüş olmadı. Konuyla ilgili Sayın Aliyev ile de bunu daha da görüşeceğiz ve gelişmeleri yakından takip edeceğiz.” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.