Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Çok Daha İleri Bir Noktada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT World Forum’un açılışında önemli açıklamalarda bulundu ve Türkiye’nin geçmişe göre çok daha ileri bir noktada olduğunu belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Çok Daha İleri Bir Noktada
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Forum 2023’ün açılışında, önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Gazze’de devam eden katliama dikkat çekti ve küresel ölçekte sancılı bir dönemden geçildiğini belirtti.

Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın gündemde geri plana düştüğünü, fakat tüm yakıcılığıyla devam ettiğini aktaran Erdoğan, Türkiye’nin çabalarıyla ortaya konan barış planının değerinin gün geçtikçe daha iyi anlaşıldığını vurguladı.

“Türkiye Çok Daha İleri Bir Noktada”

Cumhurbaşkanı, Türkiye’de tüm kurum ve kurallarıyla hakiki demokrasiyi tesis ettiklerini ifade etti ve Türkiye’nin ekonomisiyle, demokrasisiyle, basınıyla çok daha ileri bir noktada olduğunu paylaştı.

Gazze’de 70’i aşkın medya mensubunun öldüğünü açıklayan Erdoğan, “Nerede dünya, dünyanın o meşhur basın yayın organları nerede? Niye sesleri çıkmıyor?” ifadelerini kullandı.

18 bine yakın masumun katledilmesinin kağıt kesiği kadar yer bulamadığı bir medya karartmasıyla karşı karşıya olduklarını kaydetti. Basın özgürlüğü ve medya ahlakının ötesinde insan onurunu yerle yeksan eden bu vicdansızlığı reddettiklerini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bütün meselenin Gazze’nin yalanlarını, iftiralarını aydınlığa çıkarmak ve bütün insanlığa başta Türkiye olmak üzere bunları duyurmak olduğunu söyledi.

“Bunlar Teröristtir”

İsrail’in başı Netanyahu olmak üzere ona destek verenler de dahil olanların suçlu olduğunu belirtti ve “Bunlar terörün yardakçısı olarak teröristtir, Lahey Adalet Divanı’nda kesinlikle yargılanacaklardır.” dedi.

Kimi Batılı ülkelerin İsrail’in işlediği suçları çok iyi bilmelerine rağmen bir mahcubiyet duygusuyla hareket ettiklerine dikkat çekti.

Pandoranın kutusunun açıldığını, zulmün çirkin ve vahşi yüzünün her an her yerde karşılarına çıkabileceğini aktardı. Gazze ile ilgili çarpık bakış açısının asıl tehlikesinin, dünyanın geleceği ile ilgili umutlarının işte böyle bir gayya kuyusuna atması olduğunu vurguladı. Hiç kimsenin insanlığı böyle bir çıkmaza sürüklemeye hakkı olmadığını paylaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.