Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriyelilerin Geri Dönüşüne Dair Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gönderdiği video mesajda, Suriyelilerin geri dönüş sürecine dair yapılan çalışmalardan bahsetti. Ayrıntılar haberde...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriyelilerin Geri Dönüşüne Dair Konuştu
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib’de biriket evlerin teslim töreninde gönderdiği video mesaj ile katılım sağladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mazlumlara kapılarını açmakla kalmadıklarını ve evlerine geri dönmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Daha önce oluşturulan güvenli bölgeler ile 500 bin Suriyelinin geri döndüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Göçü sınır ötesinde tutma stratejimizi geri dönüşü destekleyecek projelerle destekliyoruz. Ülkemizde misafir ettiğimiz 1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak yeni bir projenin hazırlıkları içindeyiz” açıklamasında bulundu.

‘Tüm İhtiyaçlar Karşılanacak’

13 ayrı bölgedeki yerel meclislerle birlikte geniş kapsamlı bir proje yürütüldüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuttan hastaneye kadar günlük hayatın tüm ihtiyaçların karşılanacağını ve geri dönüşler için gerekli zemini hazırlamanın gayreti içinde olduklarını söyledi.

Ukrayna’da savaş başladığından beri 100 TIR insani yardım malzemesi gönderdiklerini belirten Erdoğan, “Dünyanın milli gelirine göre en çok yardım yapan ülkesiyken tüm alanlarda dünyanın en çok yardım yapan ülke konumuna geldik.” diye konuştu.

‘Dünyanın Pek Çok Yerine İnsani Yardım Yapıyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasında Batılı ülkelerin sergiledikleri tutuma dair ifadeler de yer aldı. Batılıların ırkçı, ayrımcı tavrını yüzlerine vurduklarını belirten Erdoğan, kimsenin inancına, konuştuğu dile bakmadıklarını söyledi.

Erdoğan açıklamasının devamında, “Bizim için sadece insan, sadece mazlum görmek bunun için harekete geçmemizi gerektiriyor. Sadece Suriye değil dünyanın pek çok yerinde yardım organizasyonları düzenliyoruz. İnsani yardım operasyonlarımızı kesintisiz sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu