Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sinsi Hayallerin Peşindeler

Erdoğan Hasankeyf-Gercüş Tüneli’nin açılış töreninde, Türkiye'yi varlık içinde yokluğa mahkum edenlerin sinsi hayallerin peşinde olduğunu bildirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sinsi Hayallerin Peşindeler
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hasankeyf-Gercüş Tüneli’nin açılış törenine canlı bağlantı ile katılarak açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında söz konusu tüneli işaret ederek, Türkiye’ye her alanda asırlık hizmetler kazandırmaya devam edildiğini belirtti.

Batman’ın ilçesi olan Hasankeyf’e kazandırılan tünel ve bağlantı yollarının hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, Hasankeyf-Gercüş Tüneli’nin 2,5 yılda tamamlandığı bilgisini verdi.

Tamamlanan tünelin 910 milyon liralık yatırımla yapıldığı ve üçyol boğazı geçişinin tünelle sağlandığı paylaşıldı. Ayrıca 39,4 kilometrelik yolun yaklaşık 30 kilometresi ile tünel ve bağlantı yollarının tamamlandığı vurgulandı.

İnşası süren bağlantı yollarının tamamlanmasıyla Batman’ın ilçeleri, bölgeleri ile diğer yerleşim yerleri arasında hızlı, güvenli ve konforlu bir ulaşım sağlandığına vurguda bulunuldu.

Yapılan Çalışmalar Türkiye’yi Kalkındıracak

Erdoğan, “Ülkemizi ve özellikle bölgemizi varlık içinde yokluğa mahkum etmek, bunun için uğraşanların derdi ne sizsiniz ne de evlatlarımızın geleceğidir. Onlar kirli hesapların, karanlık odakların, sinsi hayallerin peşindedir.” diyerek dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Yapılan çalışmalarla Türkiye’nin tamamının kalkındırılacağına işaret edildi. Şehirlerin zenginleşip ve büyütülmesiyle dünyanın en gelişmiş ilk 10 ülkesi arasında yer alınacağı söylendi. Hedefler için mücadele edildiği de kaydedildi.

Açılış konuşmasında 2023’teki Türkiye Yüzyılı ahdine de değinen Erdoğan, bu düşünce ile yerine getirileceklerin etrafında kenetlenerek Türkiye’yi dünyada hak ettiği yere taşıyacaklarını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.