Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa’da Kuru Üzümün Fiyatını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa'da katıldığı toplu açılış töreninde vatandaşlarla buluştu. Erdoğan kuru üzümün fiyatını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa’da Kuru Üzümün Fiyatını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’da toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Manisa’daki törende, “Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız asırlık eser ve hizmetlerin altyapısı üzerinde Türkiye’yi dünyanın siyasi ve ekonomik olarak en güçlü devletleri arasına sokmakta kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’yi baştan başa bölünmüş yol, otoyol, havalimanları, hızlı tren hatlarıyla donatarak ulaşımın hızlı, güvenli, konforlu hale geldiği Türkiye inşa ettiklerini vurguladı.

TOGG ile ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yılın sonunda inşallah kendi otomobilimizi üretiyoruz. Biz savunma sanayimizin dışa bağımlılığını geldiğimizde yüzde 20 yerliydi, şimdi yüzde 80 yerli hale getirdik.” diye konuştu.

Manisa’ya yapılan yatırımlardan bahseden Erdoğan, 48 milyar yatırım yaptıklarını söyledi.  Eğitimde 4 bin 922 yeni derslik kazandırdıklarını kaydeden Erdoğan, sosyal yardımlarda 5,5 milyar lira tutarında kaynak aktardıklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Çevre ve şehircilikte TOKİ vasıtasıyla 10 bin 366 konut projesini hayata geçirdiklerini belirten Erdoğan, “Kentsel dönüşümde 11 bin 253 bağımsız bölümün inşaasını yıkıp yeniden yaptık. Gördes ve Soma’daki millet bahçelerimizle birlikte 5’ini hizmete sunduk.” açıklamasını yaptı.

Erdoğan, ulaştırmada göreve geldiklerinde Manisa’da 81 kilometreden devraldıkları bölünmüş yola 546 kilometre ilave ettiklerini, 128 kilometre de Manisa’dan geçen İstanbul-İzmir otoyolunu Sabuncubeli Tüneli, Akhisar çevre yolunu tamamlayıp hizmete sunduklarını söyledi.

Erdoğan Kuru Üzümün Fiyatını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa’daki törende, çiftçilerin merakla beklediği kuzu üzümün fiyatını açıkladı. Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin çekirdeksiz üzümü 27 TL’den alacağını söyledi. Geçtiğimiz yıl alım fiyatı 13 TL seviyesindeydi. Manisa’da üretilen kuru üzüm Türkiye’ye yılda 500 milyon dolarlık ihracat geliri sağlıyor.

Manisalı çiftçilere 4 milyar lira tutarında tarımsal destek verdiklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Alım fiyatlarını hasat döneminin başında ilan etmemizin sebebi üreticimizin emeğinin hakkını alabilmesini sağlamak, herhangi istismara meydan vermemektir.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce de Ordu’da katıldığı toplu açılış töreninde, fındık alım fiyatını duyurmuştu. 2022 yılı için Giresun ve Levant kalite fındığın alım fiyatının kilo başına 54 lira olduğunu açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.