Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşçilerimizin Yanında Olmayı Sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' için bir mesaj yayımladı. Açıklamanın detayları haberin devamında...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşçilerimizin Yanında Olmayı Sürdüreceğiz
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için bir mesaj paylaştı. Erdoğan paylaştığı mesajda, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işçilerimiz başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin kalkınmasına, büyümesine emek ve alın teriyle katkıda bulunan işçilerim 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emek bizim inancımızda ve kültürümüzde müstesna bir kıymete ve öneme sahiptir. Bu hassasiyetle işçi hakkının korunmasına her zaman öncelik verdik.” diye konuştu.

Bu hakkın istismar edilmesine hiçbir zaman müsaade etmediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalkınmayı toplumun tüm unsurlarıyla birlikte gerçekleştirilebileceği inancıyla, toplumun büyük bir kesimini oluşturan işçilerin de hakkını, hukukunu her zaman iyileştirme gayretinde olduklarını söyledi.

Erdoğan: Asgari Ücrette Son 50 Yılın En Yüksek Artışını Yaptık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı büyümesinde işçilerin emeklerinden gelen güce inandıklarını ve adımlarını onların menfaatleri doğrultusunda attıklarını belirtti.

Erdoğan açıklamasının devamında, “Bu doğrultuda işçi kardeşlerimizi fiyat artışları karşısında ezdirmeme kararlılığımızın bir göstergesi olarak asgari ücreti son 50 yılın en yüksek rakamı olarak ifade edilecek şekilde yüzde 50 seviyesinde artırdık.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs salgınının yaşandığı dönemde çalışma hayatının kesintiye uğramaması için işçilerin sosyal ve ekonomik haklarının korunması için birçok tedbiri ve desteği hayata geçirdiklerini söyledi.

Erdoğan yazılı mesajını, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa sürecimizde her zaman yanımızda yer alan işçi kardeşlerime şükranlarımı sunuyor, her birini en kalbi duygularımla selamlıyorum.” sözleri ile tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.