Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Asgari Ücreti Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Ergün Atalay arasında görüşme gerçekleşti. Atalay görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Asgari Ücreti Görüştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Atalay görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türk-İş Başkanı güzel bir görüşme olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde yaptıkları çalışmayı kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Atalay açıklamasının devamında, “Her ay enflasyon rakamları açıklanıyor. Asgari ücret için Aralık’ı Ocak’ı beklemeyelim. Bununla ilgili biz Aralık ayı dışında asgari ücret tespit komisyonunu toplamadık. Ama şartlar öyle getirdi ki bırakın Aralık ayını Haziran ayında insanlar alım gücünü kaybetti. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna müsbet bir haber verebiliriz bundan biz de memnun oluruz.” ifadelerini kullandı.

Türk-İş Başkanı, daha önce enflasyondaki artış kadar bir artışın yapılması talebini hatırlattı ve aynı görüşe sahip olduğunu söyledi.

Açlık ve yoksulluk sınırı araştırmalarına da atıfta bulunan Atalay, “İşveren de artış olsun ama artışı devlet karşılasın diyor. Ben işçinin, insanın emeklinin cebine ne girecek ona bakıyorum. Umuyorum önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı iyi bir sonuç açıklar” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan Temmuz’da Düzenleme Sinyali Vermişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yüksek enflasyonla ilgili açıklamalarda bulunmuş ve yeni düzenleme için Temmuz ayını işaret etmişti. Erdoğan, Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletin her kesimini rahatlatacaklarını söylemişti. Bu açıklama sonrası asgari ücrette bir artırım olup olmayacağı konuşulmaya başlandı.

Son olarak bu konuyla ilgili bir açıklama da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den gelmişti. Bakan Bilgin, “Biz emeği, çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzde Temmuz dönemi var. Özel sektör emeklileri de dahil olmak üzere Temmuz ayında tüm çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi Türkiye gerçekleştirecek durumdadır.” açıklamasını yapmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.