Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: IDEF’23 100 Bin Ziyaretçiyi Ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜYAP Fuar Merkezi'nde, IDEF'23 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı Kapanış Töreninde konuştu. İşte detaylar...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: IDEF’23 100 Bin Ziyaretçiyi Ağırladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’in kapanışında konuşma yaptı. Konuşmasına, “Fuarımızın açılış törenine video mesaj marifeti ile iştirak etmiştim. Kapanış programında sizlerle bir araya gelmeyi özellikle arzu ettim. Fuara katılmak üzere Türkiye’yi ve güzel İstanbul’umuzu teşrif eden tüm misafirlerimize tekrar hoş geldiniz diyorum.” sözleriyle başladı.

Milli Savunma Bakanlığı’nı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı’nı ve Savunma Sanayii Başkanlığı’nı fuarı başarıyla düzenledikleri için ayrıca tebrik ettiğini söyledi.

Kamu-özel sektör arasındaki yakın işbirliğinin önemini bir kez daha gördüklerini, dört gün süren fuara bu sene ilginin çok yüksek olduğunu belirtti.

189 heyeti temsilen 741 heyet üyesinin katıldığını söyleyen Erdoğan, 689’u yerli, 772’si yabancı olmak üzere 1.461 firmanın yer aldığını açıkladı.

100 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan IDEF’23’ün sektöre damgasını vurmayı yine başardığını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Türk savunma sanayiinin adeta görücüye çıktığı fuar süresince farklı kategorilerde 200’e yakın sistem ve alt sistemin tanıtımının yapıldığını, katılımcı şirketler, yabancı heyetler ve Türk tedarik makamları arasında 5 bin iş görüşmesi gerçekleştirildiğini açıkladı.

120 tanıtım programı, işbirliği protokolü ve sözleşme imza töreni de düzenlendiğini belirten Erdoğan, “IDEF’in başarı çıtasını daha da yükseltmesinden memnuniyet duyuyoruz. Fuarın ülkemize ve sektörümüze yakışır şekilde icrasına destek veren hiçbir kardeşimi göz ardı edemeyiz.” dedi.

17. IDEF Fuarı için Çalışmalara Şimdiden Başlayacağız

“17. IDEF’in işte bu hedeflerimizi gerçeğe dönüştüreceğimiz bir platform olabilmesi için çalışmalarımıza şimdiden başlayacağız.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm firmaların bir akıncı ruhu ile işine ve projesine dört elle sarılmasını beklediğini aktardı.

Son 21 yılda başardıklarına bakarak bu şekilde iddialı konuştuğunu ifade eden Erdoğan, savunma sanayinde kat edilen mesafenin bundan sonra neler yapılabileceğinin habercisi olduğunu sözlerine ekledi.

21 yılda dünyada belki de hiçbir ülkenin karşılaşmadığı engellerle karşılaştıklarını, çifte standardın, adaletsizliğin, ahde vefasızlığın daniskasını yaşadıklarını ama bunlardan yılmadan, pes etmeden devam edip, yollarından asla dönmediklerini dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.