Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Çiftçiye Yeni Destek Paketi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sürdürülebilir Tarım ve Tarımda Markalaşma" temasıyla düzenlenen Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması'nda açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Çiftçiye Yeni Destek Paketi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sürdürülebilir Tarım ve Tarımda Markalaşma” temasıyla düzenlenen Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması’na katıldı. Erdoğan burada tarım ve kırsal kalkınma süreci başlattıklarını belirterek çiftçi için sağlanacak yeni desteklerinin duyurusunu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada Ziraat Bankası’nın tarım sektörüne yönelik kredi limitlerinde önemli artışlara gittiğini duyurdu. Erdoğan, küçük ekipman kredisi limitinin 150 bin liradan 250 bin liraya çıkarıldığını belirtti. Küçükbaş hayvan üreticilerine yönelik kredi limitinin ise 400 bin liradan 600 bin liraya yükseltildiğini açıkladı.

Erdoğan, büyükbaş süt hayvancılığı ile uğraşan üreticiler için kredi limitinin 1 milyon liradan 1,5 milyon liraya çıkarıldığını, genç çiftçileri tarım sektörüne teşvik etmek amacıyla genç çiftçi kredisi limitinin 1,5 milyon liradan 2,5 milyon liraya yükseltildiğini belirtti. Kadın çiftçi kredisi limiti de aynı şekilde 1,5 milyon liradan 2,5 milyon liraya artırıldı.

5 milyar TL hibe desteği sağlanacak hak sahiplerini bugünden itibaren Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıklayacağı bilgisini veren Erdoğan, “Yaklaşık 20 bin vatandaşımıza istihdam sağlayacağız. Ziraat Bankası yeni tarımsal kredi uygulamalarını da ay başında paylaştı. Organize tarım bölgesi yatırımı yapacak üreticilerimize ilk defa ilave faiz indirimi uygulanacak.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.