Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kılıç’tan ABD’nin Raporuna Tepki

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Kılıç, ABD İnsan Ticareti Raporu'na tepki gösterdi. Detaylar haberde...
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kılıç’tan ABD’nin Raporuna Tepki
Yorum

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 2023 yılı İnsan Ticareti Raporu’nda güncelleme yaparak Çocuk Asker Kullanımının Engellenmesi Yasası” çerçevesine Türkiye’yi dahil etti. Bakanlığın bu güncellemesine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç’tan açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kılıç, konuya yönelik sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Danışman Kılıç, “Türkiye’yi çocuk asker kullanan ülkeler listesinde göstermesi kabul edilemez bir iftiradır. Türkiye, BM bünyesinde alınan kararlar ve çocuk hakları konusundaki uluslararası düzenlemeleri yerine getirmektedir.” dedi.

Ayrıca bugün Dışişleri Bakanlığı’ndan konuya yönelik açıklama geldi.

Bakanlık, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Çocuk asker kullanan ülkelerin listesinde ülkemize de yer verilerek, Türkiye’nin insan ticaretinin önlenmesi konusundaki kaydadeğer çabalarının gözardı edilmesi esefle karşılanmıştır. Türkiye, insan ticareti suçunun önlenmesi, suçluların cezalandırılması ve suç mağdurlarının korunması için her türlü çabayı göstermekte; bu çerçevede, ikili, bölgesel ve uluslararası işbirliğinin daha da güçlendirilmesine yönelik çalışmalarını kesintisiz sürdürmektedir. Çocuk haklarının korunmasına ilişkin BM bünyesinde kabul edilenler dahil başlıca uluslararası düzenlemelere taraf olan ve bunları itinayla uygulayan ülkemize çocukların silah altına alınması konusunda atfedilen iddiaları reddediyoruz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu