Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekor Kıran Çuhadaroğlu Metal Hisselerinin Haftalık Kazancı %16,5 Oldu

Çuhadaroğlu Metal hisseleri, açılış rekorunun ardından pozitif seyrini sürdürürken haftalık getirisi yüzde 16'yı aştı.
Rekor Kıran Çuhadaroğlu Metal Hisselerinin Haftalık Kazancı %16,5 Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama Anonim Şirketi, bugün 10,95 Türk lirası ile rekor kırdıktan sonra artıda seyrini sürdürdü. Kapanışa doğru Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 2021 yılı yaygın ve süreklilik arz eden ilişkili taraf işlemlerine ilişkin rapor sunuldu.

Açıklamada; “Şirketimizin 2021 yılı hesap dönemi içerisinde ilişkili taraf Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye yaptığı, yaygın ve süreklilik arz eden satış işlemlerinin toplam tutarının Şirketimizin kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranının %10’u geçeceği öngörülmektedir” dendi.

Çuhadaroğlu Metal Hisse Rekor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yapılan değerlendirme sonucunda satışların şirket menfaatleri ve piyasa koşullarına uygun bir şekilde karşılaştırılabilir fiyat yöntemi kullanılarak gerçekleştirildiği görülmüş olup gelecekteki işlemlerde de mevcut uygulamanın devamına karar verildi.

2016’nın Şubat ayında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Çuhadaroğlu Metal hisseleri yapılan açıklama sonrasında pozitif seyrini sürdürdü.

Önceki kapanış fiyatı 10,56 Türk lirası olan CUSAN kodlu hisse senetleri, bugünkü açılışı 10,60 TL ile yaptı. Açılışta 10,95 TL’ye kadar çıkan CUSAN hisseleri, rekorun ardından 10,23 liraya kadar gerileyip sonrasında toparlandı.

GCM Yatırım Banner

TSİ 17.40’ta yüzde 0,76 artıda dururken tüm göstergelerde pozitif performansa işaret etti. Haftalık bazda yüzde 16,50 artan hisseler aylık bazda yüzde 11,4 değerlenirken yıllık getiri yüzde 52’yi aştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.