Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CryptoQuant CEO’sundan Meme Coin Tespiti: Sektöre Zarar Veriyor

Son dönemde büyük ilgi gören meme coinlerle ilgili CryptoQuant CEO’sundan açıklamalar geldi. Ki Young Ju, meme coinlerin sektör için zararlı olduğunu söyledi.
CryptoQuant CEO’sundan Meme Coin Tespiti: Sektöre Zarar Veriyor
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası son haftalarda meme coin çılgınlığına tanık oluyor. Shiba Inu (SHIB), Dogwifhat (WIF) ve BOME gibi meme coinler kısa sürede yatırımcılara büyük getiriler sağladı.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju , bunların kripto para birimi endüstrisi üzerindeki zararlı etkilerine ilişkin endişelerini dile getirdi. Ju’ya göre viral pazarlama ve spekülatif doğalarıyla karakterize edilen bu tür kripto para birimleri, kripto sektörünün meşruluğuna ve ilerlemesine tehdit oluşturuyor.

Young Ju, milyar dolarlık meme coinlerin, sektörü yenilik yapmaya ve ilerletmeye çalışan meşru projeler üzerindeki gölgeleyici etkisinden bahsetti. Meme coinler aracılığıyla kolay para kazanmanın cazibesi konusundaki hayal kırıklığını dile getiren CryptoQuant CEO’su, olan biteni yatırımcılar için geniş çaplı kayıplara yol açan ilk para arzı patlamasının spekülatif abartılı heyecanına benzetti.

Young Ju, 2018’deki ön satış (ICO) döneminin somut bir değer sağlayamayan projeleriyle paralellikler kurarak ilgili risklere karşı uyarıda bulundu. Meme coinlerin yalnızca kripto pazarındaki doğal spekülasyonun bir tezahürü olduğunu öne süren karşı argümana yanıt olarak Ju, gerçek ürün geliştirmeyi savunan endüstri liderlerinin yokluğundan yakındı.

Piyasanın yeniliği teşvik etmek ve somut çözümler üretmek yerine kumara yöneldiğini ve bunun endişe verici olduğunu belirtti. Uzman ismin değerlendirmesi, Bitcoin ve altcoinlerin kayıplarını artırdığı bir dönemde geliyor.

GCM Yatırım Banner

BTC geçen hafta ulaştığı tarihi zirve seviyesinden yüzde 15’e yakın düşüşle 63.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Meme coinlerin toplam piyasa değeri ise bu dönemde 47 milyar dolara kadar gerilemiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.