Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CryptoQuant CEO’su Yanıtladı: Bitcoin’de Boğa Başladı mı?

Analitik firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’ya göre Bitcoin erken boğa aşamasına geçiş yaptı. Detaylar haberde…
CryptoQuant CEO’su Yanıtladı: Bitcoin’de Boğa Başladı mı?

Bitcoin’in yeni yıla güçlü bir yükseliş yaşayarak giriş yapması, boğa piyasasının başlayıp başlamadığına dair yorumları beraberinde getirdi. Zincir üzerindeki verileri aktaran analitik firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, piyasadaki son duruma dair görüşlerini paylaştı.

Young Ju’ya göre Bitcoin erken boğa aşamasına geçiş yapmış durumda. Analiste göre, bazı göstergeler, çoğu yatırımcının hala zararda olduğunu ve piyasa katılımcılarının çoğunluğunun, önemli bir zararla satış yapmak istemediğini gösteriyor.

Bitcoin market döngüsü grafiği
Kaynak: CryptoQuant

Young Ju, piyasada var olan satış baskısının çoğunun, büyük fonların veya kripto ile ilgili şirketlerin iflası nedeniyle başlayan tasfiye sürecinin bir parçası olduğunu varsayıyor. Ek olarak, devlet tarafından el konulan varlıklar da piyasada satılıyor.

Bitcoin şu anda erken bir yükseliş aşamasında hareket etse de, sektörde makro riskler ve bulaşma hala hakim. Artan tasfiye ve iflas sayısı nedeniyle Bitcoin’de satış baskısının yükseleceğine dair değerlendirmeler yapılıyor.

Zincir üstü verilere göre, Bitcoin balinaları fonlarını piyasada satmak için hareket ettirmiş değil. Bu da onların ya hedeflerinin çok daha yüksek olduğunu ya da varlıklarını gerçekleşmemiş önemli bir kayıpla tuttuklarını gösteriyor.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Kripto para birimi yeni yıla 16.500 dolar seviyelerinden giriş yaptı. BTC sonrasında yüzde 35’ten fazla yükseldi ve an itibarıyla 22.900 dolar seviyesinden işlem görüyor. Dijital varlık son yükseliş hareketine rağmen, Kasım 2021’deki 69.000 dolar olan zirvesinin yüzde 65 altında işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%