Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Crypto.com Sektördeki Daralmanın Ortasında İş Gücünü Yüzde 20 Azaltıyor

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Crypto.com, çalışan sayısını azaltma kararı aldı. Detaylar geliyor…
Crypto.com Sektördeki Daralmanın Ortasında İş Gücünü Yüzde 20 Azaltıyor
HABER GİRİŞ

Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek, kötü piyasa koşullarını ve son endüstri olaylarını gerekçe göstererek küresel iş gücünü yüzde 20 daha azaltacak yeni bir işten çıkarma planını duyurdu.

Marszalek, “Bugün, küresel iş gücümüzü yaklaşık yüzde 20 oranında azaltmak için zor bir karar aldık” açıklamasında bulundu. İşten çıkarmadan etkilenen tüm personelin bilgilendirildiğini söyleyen Marszalek, “Bu azalmalar hiçbir şekilde performansla ilgili değildi ve Crypto.com’a yaptıkları tüm katkılar için en derin şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

Borsanın yöneticisi, devam eden ekonomik ters rüzgarlar ve öngörülemeyen endüstri olayları da dahil olmak üzere birkaç faktörün kararlarını etkilediğini söyledi. Bu, borsanın dünya çapında 70 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmasına rağmen oldu.

Marszalek, 2022’nin başında gelişen endüstrinin gidişatına uyum sağlayarak iddialı bir şekilde büyüdüklerini ancak bu durumun olumsuz ekonomik gelişmelerin bir araya gelmesiyle hızla değiştiğini kaydetti. Kripto borsası, Haziran ayında işgücünün yüzde 5’ini kapsayan daha küçük personel işten çıkarmalarını duyurmuştu.

Crypto.com’ta FTX Etkisi

Marszalek, geçen yılki işten çıkarmaların kendisini makroekonomik gerilemeyi atlatacak şekilde konumlandırdığını ancak bunun, sektöre olan güveni önemli ölçüde zedelediğini söylediği kripto borsası FTX’in Kasım ayındaki çöküşünü hesaba katmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bu nedenle, ihtiyatlı finansal yönetime odaklanmaya devam ederken, şirketi uzun vadeli başarı için zor ama gerekli bir karar aldıklarını kaydetti. Geçtiğimiz günlerde ABD’li kripto para borsası Coinbase , devam eden kripto kışında işletme maliyetlerini yaklaşık yüzde 25 oranında azaltmak için 950 kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu.

Geçen ay işten çıkarmaları duyuracak diğer kripto borsaları arasında Kraken, Swyftx ve Huobi yer alıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ise sektördeki daralmanın ortasında, 2023’te iş gücünü büyük oranda artırmayı planlıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.