Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Devi Cruise Planet, Türkiye’deki Yatırımlarını Artırma Kararına Yöneldi

Porthole Cruise Magazine tarafından Türkiye, Akdeniz'in en iyi kruvaziyer destinasyonu olarak belirlendi. Hal böyle olunca Cruise Planet adlı Japon markası Türkiye'deki yatırımlarına hız verme kararı aldı.
Dünya Devi Cruise Planet, Türkiye’deki Yatırımlarını Artırma Kararına Yöneldi
HABER GİRİŞ

ABD merkezli olup iki ayda bir uluslararası alanda dağıtımı yapılan Porthole Cruise Magazine adlı dergi, okuyucularının katıldığı bir oylama sonucunda Türkiye’yi Akdeniz’ in en iyi kruvaziyer destinasyonu olarak belirledi. Durum böyle olunca, Türkiye’deki yatırımlarına henüz 2018 yılında başlayan Japon firması Cruise Planet, Türkiye’ye yaptığı yatırımları hızlandırarak artırmaya yöneldi.

Cruise sektörünün en bilinen global markalarından biri olan dünyaca ünlü bu şirket, bu yıl 40. yılını kutladı. Dünya çapında 540 ofisi bulunan H.I.S. Türkiye ürünü Cruise Planet, kısa zaman içinde İstanbul Nişantaşı’nda misafirlerine alışılmıştan farklı olarak hizmet sunacağı bir cruise showroom’u olan The House of Cruising Nişantaşı’nı hizmete sokacağını açıkladı.

Cruise Planet Müdürü Onur Ovacık, 70 farklı ülkede, çok sayıda ofis ve 17 bin civarındaki personelle Japon vizyonerliği ve Türk misafirperverliğini birleştirerek 40 yıldır Cruise Planet’in yönetildiğini açıkladı.

Cruise Planet Onur OvacıkOvacık, küresel anlamda adı duyulmuş bazı cruise şirketlerine ait gemilerin 2020 yılında gelmeye başlayacağını ve 2021 yılında ziyaretlerini daha da yoğunlaştıracaklarını belirtti. Bu durumun şirketin merkezi olan Japonya’da sevinçle karşılandığını ifade etti.

Söz konusu bu gelişmelerden aldıkları güç sayesinde Türkiye’yi cruise sektörünün başkenti yapma hedefine istikrarlı adımlarla ilerlediklerini açıklayan Ovacık, 2018’de The House of Cruising Nişantaşı ile sıradışı bir hizmet için harekete geçildiğine değindi.

Cruise Planet’in merkez ofisinin cesaretlendirilmesi ve yeni ofisin hizmete sunulmasıyla birlikte marketing bütçelerini artırdığına dikkat çeken Ovacık, gemi turlarının Türkiye’de hak ettiği üne kavuşması için gerekenin yapılacağını bildirdi.

Gemi Turları Üne KavuşacakPorthole Cruise Magazine tarafından Türkiye’nin Akdeniz’de en iyi destinasyon seçilmesiyle birlikte Yunanistan, Azerbaycan, İran, Dubai ve Katar gibi ülkelerde Cruise Planet’in marketing ve satış çalışmalarının yürütülmesi konusunda karara varıldığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Cruise Planet’in sektörde bir ilk olduğuna işaret eden Ovacık, şirkete her an ulaşma imkanı sağladıklarını ve ücret iade garantisi verdiklerini ifade etti. Daha önce gemi seyahati deneyimlemeyen müşterilere bu ürünü en uygun şekilde tanıtarak onları gemi seyahati yapmaya çağırmak ve bundan sonraki tercihlerinde de cruise tatiline yönelmelerini sağlamak istediklerini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.