Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Credit Suisse’yi 2024’te 8 Milyar Dolar Sermaye Açığı Bekliyor

Goldman analistleri, Credit Suisse’ye dair yeni bir tahminde bulunurken yeniden yapılanma sürecinde bankanın karşılaşacağı sermaye eksikliğini açıkladı.
Credit Suisse’yi 2024’te 8 Milyar Dolar Sermaye Açığı Bekliyor
YAYINLANMA ZAMANI

İsviçre bankası Credit Suisse, içinde bulunduğu mali kriz nedeniyle iflasın eşiğine gelirken, piyasalar bankaya dair gelişmeleri yakından izliyor. Goldman Sachs Group Inc. analistlerinin yaptığı açıklamaya göre Credit Suisse, 2024 yılında 8 milyar dolarlık sermaye açığıyla karşı karşıya kalacak.

Bankanın yapısal zorluklarının devam ettiği belirtilen raporda, derin bir yeniden yapılanmanın getireceği zorluklara dikkat çekildi.

İsviçreli banka, geçen yıl 5,5 milyar dolar zarar ettiğini açıklarken kötü haberler peşi sıra geldi. Önemli çalışanlarından biri olan Jens Welter’ın ayrılması bankanın Londra merkezinde şaşırtıcı bir gelişme olarak günlerce konuşuldu.

Söz konusu işten ayrılma yeniden yapılanma planının ardından gelirken, bankanın kilit çalışanlarını elinde tutma konusunda zorluk yaşadığı belirtiliyor.

İflasın Eşiğinde Olan Credit Suisse’nin Olayı Lehman Brothers’a Benzetildi

Bankanın yöneticileri mali krizin içinde olan şirketi kurtarmak için bir dizi görüşme yapıyor. Sri-Kumar Global Strategies Başkanı Komal Sri-Kumar, endişelerin arttığını belirtirken piyasalarda Lehman Brothers korkusunun başladığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Deutsche Bank analistleri, Eylül ayında yayımladığı bir raporda bankanın yeniden yapılanması için 4 milyar İsviçre frankına ihtiyacı olduğunu açıkladı. Bunun 6 milyar frank olacağını öngören analistler de mevcut.

Bankanın CSGN koduyla İsviçre piyasasında işlem gören hisseleri son bir yılda yüzde 55 oranında, CS koduyla ABD piyasasında işlem gören hisseleri ise yüzde 56 oranında değer kaybetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.